Mobil

iPhone ile uykunuz düzene girsin!

Sleep Cycle adlı iPhone uygulaması ile düzenli uyuyacaksınız.

iPhone ile uykunuz düzene girsin!

iPhone'u diğer telefonlardan farklı kılan ve daha çok ilgi görmesini sağlayan etkenlerden kullandığı farklı iPhone uygulamaları başta geliyor. iPhone her geçen gün yeni bir uygulama ile sevenlerinin karşısına geçip bir kez daha onları mest ediyor. Hatta bu uygulamalar bazen o kadar abartılı oluyor ki iPhone, sevenleri ile birlikte bütün piyasayı şaşırtıyor.

1337538476_sleep-cycle-app1.jpeg

Yine kullanıcılarını şaşırtan iPhone, Sleep Cycle adlı bir uygulama, uykunuzun analizini yapıp bunu grafik olarak size sunuyor.

Bu uygulamayı kullanmak için gece yatarken çalıştırıp, uyanmak istediğiniz saati ve çalmasını istediğiniz alarm melodisini seçip telefonunuzu yatağınızın kenarına koymanız yeterli oluyor.

Sleep Cycle uygulaması yataktaki hareketlerinizi algılayarak sabah kalktığınızda topladığı verilerle size bir grafik sunuyor.

Sizin verdiğiniz uyanma saatinin son 30 dakikası içinde uykunuzun en hafif olduğu  anı tespit eden alarm, çalmaya başlıyor ve bu sayede derin uykunuzdan ani bir şekilde uyanmanızı önlüyor. Bu sayede güne daha dinç ve mutlu başlamış oluyorsunuz.

Uygulamanın nasıl kullanıldığını ve indirme adresini bir sonraki sayfalardan takip edebilirsiniz.

Uygulamayı ilk açtığımızda karşımıza uygulamanın nasıl çalıştığını anlatan bir yardım ekranı çıkıyor. Yardım ekranında yatmadan evvel telefonumuzu nereye yerleştirmemiz gerektiğini gösteriyor.

1337538758_1d.png.jpgUygulama tüm gece açık kalacağı ve hareketlerimiz kaydedeceği için en uygun yer yatağın köşesi oluyor. Telefonun üzerine yatmamanız ve yastığınızın altına koymamanız öneriliyor. Telefonun düşmemesi için nevresimin altına koymanızda fayda var ancak telefonun çok ısınmasına neden olabileceği için yatağın altına koymayınız.

1337538630_mzl.rgdyxkuw.320x480-75.jpg


Telefonu doğru yere koyduğunuzdan emin olmak için "Test" seçeneği bulunuyor. Bu ekranda "Start" seçeneğine basıp öncelikle cihazımızı yerine yerleştiriyoruz. Sonra önce sırt üstü pozisyonda yatıyoruz. Ardında da yavaşça yüzüstü dönüyoruz, ardından da tekrar sırt üstü pozisyona geçip testi tamamlıyoruz. Eğer bu dönüşlerde uygulama öterse biliyoruz ki telefonumuz yeri uygulama için doğru seçilmiş.

1337538824_2d.png.jpg

Ayarlar (Settings) ekranında da sabah sizi uyandıracak melodiyi seçebilirsiniz. Uygulama iki defa kullanımdan sonra uyku düzeninize göre ayarları otomatik olarak yapıyor, ayarları değiştirmek isterseniz "Reset calibration" seçeneğine tıklamanız yeterli.

1337538922_uyku3.jpg


"Alarm" ekranında da uyanmak istediğimiz saati seçip "Start" düğmesine tıklıyoruz. Alarm sesi seviyesini yine aynı ekrandan ayarlayabilirsiniz.

1337538976_mzl.mufvdqax.320x480-75.jpg

Uygulamayı uçak modunda (Airplane Mode) çalıştırmakta fayda var. Bu şekilde telefonun oluşturacağı manyetik alan minimuma indirilmiş olacaktır.
Uygulamayı çalıştırmadan önce telefonun şarj cihazına takılı olması ve telefonun ön yüzünün yatağa gelecek şekilde olmasına dikkat ediniz.

1337539043_uyku5.jpg

Sabah alarm ile uyandığımızda "Home" düğmesine basıp uygulamayı sonlandırıyoruz. Uygulamayı tekrar açıp "Statistics" ekranından uyku raporumuzu görebiliyoruz. Kaç saat uyuduğunuz, derin uykuda ve hafif uykuda olduğunuz zaman dilimlerini gösteren grafiği isterseniz mail olarak gönderebilir, isterseniz Facebook profilinizde paylaşabilirsiniz.

1337539111_mzl.fmivmxpd.320x480-75.jpg

1337539177_mzl.cuolxggo.320x480-75.jpg

Bu uygulamayı 0,99 dolara buradan satın alıp kullanabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.