Mobil

iPhone kullanan oyunseverlere büyük şok!

Apple'ın Epic Games ile olan hukuki savaşı yeni bir boyut kazandı. Bu yeni hamleden en çok etkilenecek olanlar ise iPhone kullanıcısı oyunseverler olacak.

iPhone kullanan oyunseverlere büyük şok!

Apple'ın başı son zamanlarda App Store ile ilgili kendisine bir tür başkaldırı içerisinde olan şirketlerle dertte. Bu şirketlerin başında ise Epic Games geliyor. Konu ise oldukça kritik. Başını Epic Games'in çektiği bir grup şirket, oyun ve uygulama içi ödemelerin App Store üzerinden yapılması kuralını çiğneyerek kullanıcılarının üçüncü taraf yöntemlerle ödeme yapabilmelerine olanak sağlamaları.

Apple içinse ödemelerin App Store kanalı içerisinde gerçekleştirilmesi asla esnetilemez bir kural. Bu kuralı çiğneyenlerin gözünün yaşına bakmayacağını da nitekim daha önce birçok defa alenen dile getirmişti öyle de yaptı.

iPhone kullanan oyunseverlere büyük şok!

Epic Games'in favori oyunu Fortnite'deki ödemelerin üçüncü taraflarca tahsil edilebilmesine imkan vermesi, bu konuda bardağı taşıran son damla oldu ve Apple oyunu uygulama mağazasından kaldırdı. Şu an mahkemelik olan iki taraf ise şimdilik çözüm noktasından oldukça uzak görünüyor.

Apple'ın üst düzey yetkililerinden gelen açıklamalara göre ise, hukuki süreç tüm temyiz ve itiraz yollarına varıncaya kadar tüketilene kadar oyunun yeniden uygulama mağazasına geri dönemeyeceği belirtiliyor. Hukuk otoriteleri ise böyle bir dava sürecinin yıllar alabileceğini söylüyor. Bunun manası ise, eğer Fortnite oynamak istiyorsanız ve bir iPhone kullanıcısıysanız, belki de yıllarca bu oyunu oynayamayabilirsiniz.

Bu hukuk savaşını kim ne zaman kazanır bilinmez ama kaybedenin oyunseverler olacağı bir gerçek gibi görünüyor.

Yorumlar
Mat
Yaaaaaahhhhh
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.