Mobil

iPhone modelleri beklenen özelliğe kavuşabilir!

Teknoloji dünyasına Touch ID özelliğini kazandıran Apple daha sonra bu teknolojiye modellerinde yer vermedi. Ancak bu özellik tekrar gelebilir!


Teknoloji dünyasının dev şirketi Apple, daha önce pek çok yeni özelliği kullanıcılarına sundu. Bunların başında da Touch ID geliyor. Parmak izi sensörü ile güvenliği bir üst kademeye çıkaran ABD merkezli üretici, iPhone X ve daha sonrasında piyasaya sürdüğü modellerinde bu özelliği kullanmaktan vazgeçmişti. Özellikle tam ekran tasarım dilinin benimsenmiş olması, fiziksel butonu yerinden etmiş ve bu da Touch ID teknolojisini deyim yerindeyse taça çıkartmıştı.

iPhone modelleri beklenen özelliğe kavuşabilir!

Ekrana gömülü Touch ID kullanımının yaygınlaşması ile birlikte iPhone modellerinde bu teknolojiyi tekrardan görme ihtimalimizi arttırıyor. Şirket, bu anlamda Touch ID teknolojisini ilerleyen modelleri için ciddi manada düşünüyor. Ekrana gömülü parmak izi tarayıcısını kullanan diğer şirketler baz alındığında bunun henüz çok başarılı olduğunu söyleyemeyiz. Zira ekrana gömülü parmak izi sensörleri bazen iyi işlemiyor ve bu da kullanıcıların canını sıkıyor.

Apple'ın bu konularda risk almayı pek de sevmediği bir gerçek. Yani şirket teknoloji tam oturana kadar ve problemsiz hale gelene kadar ekrana gömülü Touch ID için biraz daha bekleyeceğiz. iPhone 12 ailesinde bu tarz bir girişimin olmayacağı neredeyse kesin ancak ilerleyen modeller için umut ışığı gözüktüğünü net bir şekilde söyleyebiliriz. Bakalım ABD menşeli akıllı telefon üreticisi bu teknolojiyi üst seviye modellerinde tekrardan kullanacak mı? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Murat
Mi note 10 kullanıyorum ekrandan parmak izi okuyucu var harika
Cevapla
Deniz
Zte axon 10pro kullanıyorum çok güzel gerçekten Ahmet beyinsiz mısın oğlum sen
Ahmet
Salak o sendeki telefon bile değil
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.