Mobil

iPhone SE (2018) geliyor

Apple'ın kısa bir süre sonra tanıtacağı giriş seviyesi olan ve iPhone SE 2 ya da iPhone SE (2018) isminin verilmesi beklenen akıllı telefon ile ilgili bilinen detayları bir araya getirdik.


Teknoloji devi Apple, uygun fiyatlı bir model olması için iPhone SE adını verdiği telefon modeli ile özellikle bütçesi düşük olan kullanıcıları hedefliyordu. Son gelen bilgilere göre ise iPhone SE 2 ya da iPhone SE (2018) isminin verilmesi beklenen yeni model kısa bir süre sonra tanıtılacak. Firmanın haziran ayında düzenleyeceği WWDC etkinliğinde duyurulması beklenen yeni modelin ismi bugüne kadar iPhone SE 2 olarak biliniyordu.

Ancak bu tarz sızınntılar konusunda uzman bir isim olan Evan Blass isim konusunda farklı bir iddia ortaya attı. Blass'a göre telefonun ismi iPhone SE (2018) olacak. Genelde iddiaları doğru çıkan Blass'ın yanılıp yanılmadığını kısa bir süre sonra öğreneceğiz.

Tasarımı iPhone X'a benzeyecek


Öte yandan ortaya çıkan bir diğer sızıntı ise telefonun kılıfları oldu. Ünlü kılıf üreticisi Olixar tarafından hazırlanan kılıf tasarımlarına göre iPhone SE 2'nin arka panelinde cam malzeme bulunuyor. Telefonun çerçevesi de alüminyum malzemeden üretilmiş. Ayrıcaarka panalin cam olması kablosuz şarj iddialarını da güçlendiriyor. Güç butonu iPhone SE'de olduğu gibi üst yüzde. Öte yandan kılıfların satışa çıktığını ve ilgili sayfada telefonun isminin iPhone SE 2018 olarak yazıldığını da belirtelim.

Telefonla ilgili en önemli detay ise tasarımın iPhone X modeline benzemesi. iPhone SE (2018)'in ön yüzünde bir çentik olduğu görülüyor. Bu da yeni modelin küçük bir iPhone X klonu olacağını gösteriyor.

Yorumlar
Anasının oğlu
Anama alacağım. Çok istiyor.
Cevapla
Yooo
Dedeme alacagim. Cok istiyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.