iPhone SE 4 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Milyonlarca Apple müşterisinin merakla beklediği ancak son zamanlarda iptal edildiğine yönelik haberlerin geldiği dördüncü nesil iPhone SE’den yeni haberler var.

iPhone SE 4 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Akıllı telefon dünyasının en önemli ismi konumunda olan Apple, Premium segment akıllı telefonlarıyla sektöre yön veren bir isim. Dünyanın en popüler akıllı telefonu olan iPhone sayesinde milyonlarca kullanıcıya ulaşan Apple’ın en büyük hız kesicisi ise fiyatı. Yani düşük bütçeye sahip ancak iPhone farkını yaşamak isteyen akıllı telefon kullanıcıları için, bu ikilem içinden çıkılmaz bir hale gelmişti. Ancak Apple, her yıl olmasa da birkaç yılda bir piyasaya sürdüğü SE modelleriyle bu sorunun da üstesinden geldi.

Bugüne kadar 3 farklı SE modelini gördük ve artık sıradakinin dördüncü nesil iPhone SE olacağını biliyoruz. İlki 2016 yılında, ikincisi 2020 yılında üçüncüsü ise geçtiğimiz yılda piyasaya sürülen iPhone SE modelleri için, dördüncüsünün 2023 yılında karşımıza çıkacağına yönelik büyük bir beklenti vardı.

iPhone SE 4 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Ancak Apple’a yakınlığıyla bilinen birçok duyumcu iPhone SE 4’ün iptal edildiğine yönelik paylaşımlarda bulunmuştu. İşte bu isimlerden biri olan Ming-Chi Kuo, dördüncü nesil cihaza ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

Kuo’ya göre iPhone SE 4’ün iptal edildiği kesin ve şimdilik bundan bir dönüş yok. Ünlü analistin bu telefona ilişkin ele geçirdiği son bilgi ise iPhone SE 4’de kullanılacak modeme ilişkin. Bilindiği üzere Apple bir süredir kendi modemini geliştirerek bu konuda bağımlı olduğu Qualcomm ile aradaki köprüleri koparmak istiyor. İşte bu sebeple de Apple tarafından üretilen ilk modemlerin amiral gemisi modelleri yerine yeni bir SE modelinde yani iPhone SE 4’de kullanılacağı düşünülüyordu. Ancak bu telefonun iptal edilmesiyle birlikte Apple’ın kendi modemini kullanacağı uygun fiyatlı akıllı telefon projesi de şimdilik rafa kalkmış oldu. Bakalım Apple cephesinden bu konuya ilişkin herhangi bir açıklama gelecek mi?