Mobil

Apple, Samsung'u kendi silahı ile vurdu!

iPhone X'un ekranı Note8 ve Galaxy S7 edge'e fark attı.

Apple, Samsung'u kendi silahı ile vurdu!

OLED ekran teknoloji avantajları ile gelmesine rağmen, bir takım dezavantajları da bünyesinde barındırıyor. Bu dezavantajlar arasında renk doğruluğunun zamanla yitirilmesi, ekran yanması ve buna bağlı olarak beyaz rengin sarılaşması yer alıyor.

Apple, iPhone X modeli ile OLED'e geçiş yapmış ve bu ekranları Samsung'dan almıştı. OLED'in dezavantajlarını Super Retina HD ile kapatan ve True Tone teknolojisi sayesinde mobilde kusursuza yakın bir görüntüleme deneyimi sunan Apple, Samsung'u kendi teknolojisi ile vurdu.

Burn-in yani yanma testinde iPhone X ile kozlarını paylaşan Note8 ve Galaxy S7 edge, sergilediği performans ile Apple'ın gerisinde kaldı.

510 saat boyunca tam parlaklıkta açık tutulan telefonlardan Note8 ve Galaxy S7 edge'in ekranı yanarken, iPhone X bu testen başarılı bir şekilde çıkmayı başardı.

Samsung'un kendi silahı ile vurulduğu testi aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Cbuddy
Iphone x ekranları Samsung tarafından üretilmiş. Daha sonra çıkacak olanlar için de LG ile anlaşma yapılmaya çalışılıyormuş apple taradından. Komik komik yazılar yazıp da milleti güldürmeyin...
Cevapla
Erkut demir
Yansa nolcak adamlar en azından apple gibi cihazları yavaslatmıyor
Cevapla
Mehmet
Her yeri ofsayt samsung'un. Ekran yapar beceremez Pembe Çizgi çıkar. Batarya yapar patlar. Şimdi Note 8 bataryaları ile başı dertte. Bitince dolmayan pil yapmışlar onada :)
Cİhan
Erkut evet samsungun cihazları hep yavaş.. yavaşlatmasına gerek yok zaten:D
Emre
iPhone Xin ekranıda yanmış görme sorununuz var sanırım. Ayrıca İOSta sabit görüntü daha fazla yani yanma riski çok daha yüksek
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.