Mobil

iPhone'da silinen fotoğraf ve mesajlar nasıl geri getirilir?

iPhone'da silinen fotoğraf ve mesajları geri getirmenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Hazırladığımız rehber ile verilerinizi geri getirin.

iPhone'da silinen fotoğraf ve mesajlar nasıl geri getirilir?

Apple, iOS'i kapalı bir işletim sistemi olarak sunması ile Android'deki gibi özgürlük sunamaması ile çok eleştiriliyor. Ancak son güncellemeler ile iOS'te kendini yavaş yavaş açmaya başladı. Bildiğiniz gibi bu serbestlikten dolayı Android'de silinen dosyalarınızı kolayca geri getirebiliyorsunuz. Aslında bu iPhone'da da mümkün. iPhone'da silinen fotoğraf ve mesajları geri getirmenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz?

iPhone'da silinen fotoğraf ve mesajları geri getirmek için Apple resmi bir destek sunmuyor. Ancak 3. parti uygulamalar ile iPhone'u PC'ye bağlayarak eski dosyalarınızı kurtarabiliyorsunuz. Ancak bunun için telefonunuzun sıfırlanmamış olması gerekiyor. Eğer yakın bir zamanda iPhone'da yanlışlıkla fotoğraf veya mesaj sildiyseniz aşağıda paylaşacağımız yöntem ile bunları geri getirebilirsiniz.

Kullanacağımız uygulamanın adı iPhone Data Recovery. Bu uygulama ile sildiğiniz rehber, çağrı geçmişi, mesajlar, fotoğraflar, notlar ve Safari geçmişinizi kolayca kurtarabiliyorsunuz.

iPhone'da silinen fotoğraf ve mesajlar nasıl geri getirilir?

1. Adım: iPhone Data Recovery uygulamasını buradan indirin ve yükleyin.

2. Adım: iPhone'u Lightning kablo ile bilgisayara bağlayın.

3. Adım: Eğer iPhone'u bağladığınızda iTunes açılırsa; iTunes'u kapatın.

4. Adım: iPhone Data Recovery uygulamasını açın.

5. Adım: iPhone Data Recovery uygulaması açtığınızda "Next" tuşuna basın ve uygulamanın iPhone'unuzu taramasını bekleyin.

6. Adım: Uygulama tarama işlemini bitirdikten sonra; rehber, çağrı geçmişi, mesajlar, fotoğraflar, notlar ve Safari geçmişi gibi kategoriler halinde silinen verileriniz listelenecek.

7. Adım: Kurtarmak istediğiniz verileri seçerek "Recovery" tuşuna basın.

8. Adım: Kurtarma işleminden sonra iPhone'dan silinen verilerinizi bilgisayarınıza kaydedebilir ve sonrasında iPhone'a aktarabilirsiniz.

iPhone'da silinen fotoğraf ve mesajlar nasıl geri getirilir?

iCloud silinen veriler nasıl kurtarılır?

Bir diğer yöntem ise iCloud kullananlar için geçerli. Eğer iCloud'da dosya ve rehberinizi sildiyseniz; iCloud.com üzerinden Apple ID'niz ile giriş yapın. Açılan ekrandan sağ üst taraftan profil fotoğrafınıza ve ardından Hesap Ayarları seçeneğine tıklayın.

Açılan sayfadan en alttan dosyaları geri yükle, kişileri geri yükle, takvimleri geri yükle ve yer işaretlerini geri yükle seçeneklerine tıklamak sildiğiniz verileri kurtarın. iCloud üzerinden sildiğiniz mesajları ve fotoğrafları geri getiremeyeceğinizi belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.