iQOO 9T’nin çıkış tarihi resmiyet kazandı

Çinli akıllı telefon üreticisi iQOO’nun yeni akıllı telefon modeli olan 9T’nin çıkış tarihi sonunda netleşti.

iQOO 9T’nin çıkış tarihi resmiyet kazandı

Bütçe dostu akıllı telefon arayanların seçenekler arasında listelediği markalardan biri olan iQOO, yeni akıllı telefon modelini geçtiğimiz günlerde resmen tanıtmıştı. Çinli şirket tarafından tanıtılan iQOO 9T, bugün gelen son bilgilere göre 2 Ağustos’tan itibaren Hindistan’da resmen satışa sunulacak.

Cihazın özelliklerine baktığımız zaman ilk dikkatimizi çeken şey tabi ki Qualcomm’un en yeni ve en güçlü yonga seti olan Snapdragon 8+ Gen 1’den beslenmesi oluyor. Bildiğiniz üzere Snapdragon 8 Gen 2’nin resmen tanıtılması Kasım ayını bulacak ve o tarihe kadar piyasadaki en güçlü yonga seti unvanı da Snapdragon 8+ Gen 1’de kalmaya devam edecek.

iQOO 9T’nin çıkış tarihi resmiyet kazandı

Ön yüzeyinde 6,78 inç büyüklüğünde E5 AMOLED ekrana sahip olan bu telefonda aynı zamanda 120Hz yenileme hızı bulunuyor. Selfie meraklıları için 16MP’lik bir kamera bulunduran cihazın arka yüzeyindeki kamera kurulumu ise 50MP + 12MP + 13MP şeklinde tasarlanmış.

İQOO 9T, 8GB RAM + 128GB dahili depolama alanı ve 12GB RAM + 256GB dahili depolama alanı seçenekleriyle gelirken, cihazın daha önceki modellerde olduğu gibi yine BMW M tasarımlı özel bir versiyonunun olacağını da hatırlatalım.

Küresel pazarda ne zaman satışa sunulacağı konusunda şimdilik bir bilgi verilmeyen telefonun 8GB’lık modeli 625 dolardan satışa sunulacakken, 12GB’lık modeli ise 690 dolardan alıcılarının karşısına çıkacak.