iQOO Neo 8 serisinden bu defa resmi sızıntılar geldi

Akıllı telefon tutkunlarının merakla bekledikleri yeni fiyat performans canavarı iQOO Neo 8 serisi hakkında yeni bilgiler geldi.

iQOO Neo 8 serisinden bu defa resmi sızıntılar geldi

Vivo ve Oppo'dan sonra Çin'deki en büyük üreticilerden olan iQOO, kaliteli Neo 8 serisi akıllı telefonlarının çarpıcı özelliklerini doğruladı. Şirket, yaklaşmakta olan Neo 8 serisi telefonların batarya kapasitesi ve şarj hızlarına dair ayrıntıları resmi olarak duyurdu. İşte bu telefonlar hakkında bilinenler.

Çinli akıllı telefon üreticisi, 18 Mayıs 2023 tarihinde Neo 8 serisi akıllı telefonlar hakkında resmi bir ipucu verdi. Bu ipucu, şirketin resmi Weibo hesabında paylaşıldı. Paylaşılan bilgilere göre, Neo 8 ve Neo 8 Pro modelleri, 120W hızlı şarjı destekleyen büyük bir 5.000mAh batarya paketi ile donatılmış olacak.

iQOO Neo 8 serisinden bu defa resmi sızıntılar geldi

Sosyal medya paylaşımlarına göre, bu hızlı şarj özelliği Neo 8 ve Neo 8 Pro modellerinin sadece 9 dakikada yüzde 1'den yüzde 50'ye şarj olabilmesini sağlayacak. Ayrıca, şirketin bu ipucu Neo 8 Pro'nun AnTuTu performans skorunu paylaşmasının ardından geldi. Yine aynı şekilde, iQOO, Neo 8 serisinin özel bir görüntüleme yonga seti ve 144Hz yenileme hızıyla donatılmış olacağını ve arka tarafta 50 megapiksel ana kamera barındıracağını doğruladı.

Çin pazarında 23 Mayıs 2023'te tanıtılması beklenen yeni yüksek kaliteli akıllı telefonlar hakkında daha fazla bilgi bekleniyor. Bildiğimiz kadarıyla, iQOO Neo 8, Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine sahip olacak, üst düzey Neo 8 Pro modeli ise MediaTek Dimensity 9200+ yonga setini barındıracak. Bu nedenle, bu ayın ilerleyen zamanlarında gerçekleştirilecek lansman etkinliğini dikkatle takip etmek önemli olacak.