Mobil

İşte Başbakanın dinlenemeyen yeni telefonu!

Yeni cepin, MİLCEP-K1'den daha hızlı ve kriptolu olduğu için dinlenmesinin mümkün olmadığı belirtildi.

İşte Başbakanın dinlenemeyen yeni telefonu!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen hafta katıldığı bir televizyon programında ofisinde dinleme cihazı bulunduğunu açıklayınca TÜBİTAK çalışmalara başladı. Başbakan başta olmak üzere tüm bakanlar için özel olarak üretilen telefonun, bir eski modeli MİLCEP-K1'den daha hızlı ve kriptolu olduğu için dinlenmesinin mümkün olmadığı belirtildi.

Cihazın daha önce üretilen MİLCEP-K1'den daha hızlı ve kullanışlı dinlenemeyen cep telefonları Başbakanlık tarafından bakanların özel kalemlerine gönderildi. Bakanların önümüzdeki günlerde kullanmaya başlayacağı cep telefonları stratejik bilgilerin telefonla güvenli aktarımını sağlıyor. Ayrıca cihazın donanım ve yazılımı tamamen yerli olarak üretildi.

1356983702_milcep2.jpg

MİLCEP-K1'den daha kullanışlı olan telefonların tasarımının BlackBerry'lere benzediği söyleniyor. Ekranları daha geniş tasarlanan telefonların kapasitesi ve batarya süreside arttırılmış.

Yorumlar
inan.asi guc ama haber yuzde 75 dogru..
Cevapla
Misafir
sozum teknolojioku sitesine degil, bu haberi yerli imalat kriptolu telefon diye servis yapanlara. atin yalani seveyim inanani. ne zamandan beri bu ulkede yuksek teknoloji uretilir oldu? daha otomobil motoru yapilmiyor memlekette. cin ve tayvandan ithal edilen elektronik ciplerin ve parcalarin montajlanmasi ne zamandan beri teknoloji uretimi sayiliyor? bu memlekette her vatandasin saf olmadigini birilerinin anlamasi gerekiyor.
Cevapla
HÜSEYİN
Yerli olunca takoza benziyor, diye yazmış takozun biri... gavur yapsaydi aaa süper kriptolu kimse dinleyemiyormus olurdu. Yerli olsun çamurdan olsun severim....
Cevapla
serdar
takoza benziyor ama gerektiginde silah olabilir mantıklı ve destekliyorum
Cevapla
ali
grundig televizyon kumandasi var valla tipi ayni googleye bqkin gorursunuz ama mantikli telefona bakarak kimse dinleme ihtiyaci duymaz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.