Mobil

İşte ekran altı kameraya sahip ilk Samsung modeli

Samsung, ekran altı kamera teknolojisini ilk olarak Galaxy Z Fold 3 modelinde kullanmaya hazırlanıyor. Büyük ihtimalle bu teknolojiyi 2021 yılının ortalarına doğru Z Fold 3'te göreceğiz.

İşte ekran altı kameraya sahip ilk Samsung modeli

Geçtiğimiz ay Samsung'un ekran altı kamerasını (UDC) Galazy Z Fold 3 ile birlikte tanıtmayı planladığı iddiaları ortaya atılmıştı. Yakın zaman önceyse bu iddiaları doğrular nitelikte olan yeni bir rapor yayınlandı.

Rapora göre Galaxy Z Fold 3 modelinde kullanılmak üzere, Samsung Display tarafından ekran altı kamerayı destekleyen bir ekran geliştirdi.

Galaxy Z Fold 3 gizli ön kamerasıyla geliyor!

Samsung Display çalışanlarından birinin yayınladığı raporda, şirketin ekran altı kamerayı destekleyecek bir ekran geliştirdiğinden bahsedildi. Bu ekranında Galaxy Z Fold 3'te kullanılması bekleniyor. Ekranın altında kalan ön kameraya ışığın geçmesine izin verecek şekilde merceğin üzerindeki alanda pikseller arasında boşluklar bırakılmış. Bu pikseller arasındaki boşluk sadece ön kameranın olduğu kısımda yer alıyor. Ekranın geri kalan kısımlarında yüksek piksel yoğunluğu devam ediyor. 

Piksel yoğunlukları arasındaki farkın makro çekim görüntüleri

İşte ekran altı kameraya sahip ilk Samsung modeli - Resim : 1

Pikseller arasındaki boşluğa rağmen ışık OLED ekran katmanı tarafından kırılıyor. Bu durumun görüntüde bozukluğa neden olacağı düşünülüyor. Bu sebeple görüntüyü düzeltmek için özel algoritmaların kullanılması bekleniyor. Kamera modülünün Samsung LSI tarafından sağlanacağı tahmin ediliyor.

Samsung Galaxy Fold 3 fiyatı

2021 yılının üçüncü çeyreğinde tanıtılması beklenen Samsung Galaxy Z Fold 3'ün fiyatına gelecek olursak. Bir önceki model Z Fold 2'nin 19 bin TL'lik fiyatını düşünürsek  Fold 3'ünde bu fiyat aralığında olacağı söyleyebiliriz. Sizlerin fiyat tahminleri neler? Birçok yeni özelliği bünyesinde barındırması beklenen akıllı telefonun ülkemizdeki satış rakamları ortalama ne kadar olur?

Yorumlar
nehir
samsung yine yapmıs yapacagını ekrandaki piksellerin vandemi aralıklı olsada kamera mercek odagını iyi gommus diyebilirim sahsen ben begendim yaptıkları isi ama yinede gınger blouth resminin gizemini bu kamerayla ne alakası var diyorum benimle aynı fikirdemisiniz yorum yapım
Cevapla
Mst
Popup iyi bir çözümü.
Cevapla
💎G@kko💎
Samsungun batarya konusundaki ilerlemelerini fiyat konusunda da beklim
Cevapla
Ileriye Yorum
10 yıl içinde hepimiz bu teknolojiyi kullanacağız. Yazın bunu.
Cevapla
İLERİYE ZEKA
BRAVO BU İLERİ GÖRÜŞLÜLÜĞÜ TAKDİR EDİYORUM BNDE KAMERALARI BUNDAN SONRA ŞARJ GİRİŞ YERİNE KOYARLAR DİYORDUM
akın
tabi 10 yıl içinde yaşarsak tabi
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.