Mobil

OPPO'nun genişleyen ekranının sırrı ortaya çıktı

OPPO yeni kaydırılabilir ekran teknolojisinin arkasındaki şirketi açıklamamıştı. Fakat şirketin başkan yardımcısı bu merakımızı giderdi. İşte detaylar.

OPPO'nun genişleyen ekranının sırrı ortaya çıktı

Dün OPPO, benzersiz konsept cihazını yani X 2021 adı verilen kaydırılabilir ekranlı telefonunu tanıttı. 6.7 inçlik ekran gerektiğinde 7.4 inçe kadar uzayabiliyor. Şirket OLED ekran yapımının arkasında hangi şirketin olduğunu açıklamazken, BOE'nin üst düzey bir yöneticisi öne çıktı ve benzersiz ekranı ürettiğini açıkladı.

OPPO'nun genişleyen ekranının sırrı ortaya çıktı

BOE'de başkan yardımcısı olan Yuan Feng, Weibo'da rastgele bir blog yazarına, ekran teknolojinin gelişiminin arkasında BOE şirketinin yer aldığını söyledi. Kusursuz geçiş ve "sıfır kat" paneli oluşturmak için BOE, bölgesel çerçeve istifleme için OPPO'ya gereken bilgileri sağladı, böylece yuvarlanma ve gerdirme mümkün olduğunca doğal görünüyor.

Panelin ötesinde, her şey OPPO'nun işi olmaya devam ediyor. Geri çekilen ve genişleyen çift motorlardan, kullanıcı arayüzünün biçimin değişmesine nasıl tepki verdiğine kadar.  OPPO’nun kendi geliştirdiği Roll Motor, yapısal mühendisler tarafından ekranın düzgün bir şekilde açılması ve geri çekilmesi için özel olarak tasarlandı. Gövdedeki iki motor, doğrudan ekranı açmak ve geri çekmek için kullanılan sabit bir kuvvet üretiyor, böylece ekran, hareket sırasında tekdüze kuvvet altında kalıyor ve ani bir kuvvet uygulandığında ekranın hasar görmesini etkili bir şekilde önlüyor.

Çinli kaynaklar, OPPO'nun nihai hedefinin akıllı telefonların manuel olarak genişletilebilmesi olduğunu, böylece insanların şu anki gibi yalnızca iki seçeneğe sahip olmak yerine kendi istedikleri boyutları ayarlayabilmeleri olduğunu söylüyor.

OPPO, kaydırmalı ekran konseptinin OPPO’nun cep telefonu ekran formu keşif denemesi olduğunu söyledi. Sabit boyutlu ekranla karşılaştırıldığında, kaydırma ekranı minimum ve maksimum boyut arasında sonsuz şekilde ayarlanabilir ve üretkenlik, eğlence ve günlük kullanım için daha fazla olanak sağlıyor.

Yorumlar
Silvanlı veysi
Not 10 çok harika
Cevapla
Halis
Ya sansli diye haber yapiyorsunuz neden sansliyiz cok sattigi icinmi sansliyiz bana ne faydasi var kardesim neye dayanarak insanlari kandiriyorsunuz anlamiyorum..?? Boyle haber yapilmaz firma cok sansli diye haber yapaxaksiniz milleti kandirmayin millet de bisey var zannedip okuyor ardindan hepinize kufur ediyor ana avrat...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.