İşte eldiven şeklinde telefon - Glove One!

Glove One, cep telefonunu elinden düşürmeyenler için eldiven şeklindeki giyilebilir telefon olarak tasarlandı.

İşte eldiven şeklinde telefon - Glove One!

Milwaukeeli Bryan Cera adındaki bir sanatçı tarafından geliştirilen Glove One ile el ile telefon etme işareti artık gerçekten arama yapmaya yarayacak. Cera, gelecekte çeşitli aygıtların vücut parçalarının yerini alabilecekleri fikrinden yola çıkmış ve giyilebilen telefon Glove One'ı 3D yazıcı kullanarak tasarlamış.

1336465222_glove-one1.jpg

Glove One, 3 boyutlu yazıcı, ikinci el elektronik parçalar ve özel yapım devreler kullanılarak yapılmış. Bu cihaz mini USB girişinden şarj ediliyor. Ayrıca SIM kart yerleştirilebilen eldiven telefonun hoparlörü baş parmak, mikrofonu ise serçe parmak üzerinde yerleştrilmiş. Glove One'dan eldiven telefon ile arama yapmak için ise yapılması gereken tek şey parmakların üzerinde yer alan numaraları tuşlamak.

1336465245_glove-one2.jpg

Cera, telefonu anlatırken, Glove One'ın kendimizi geliştirebilmek için teknolojiye bağımlı kaldığımızı gösterdiğini belirten eldiven telefonun "cihazlarımızda aradığımız özgürlüğe bir övgü" olduğunu söylüyor. Cera, telefon için seri üretime geçmek gibi bir planı olmadığını ve kendi eldiven telefonunu yapmak isteyenler için bir rehber hazırlamayı planladığını söyledi.