Mobil

İşte hoparlörsüz telefon!

Kyocera Urbano Progresso isimli telefonla sesi kemiklerinizle duyuyorsunuz.

İşte hoparlörsüz telefon!

Eğer yolda yürürken yanınızdan geçen minibüslerin sesinden telefondaki konuştuğunuz kişini sesini duyamıyorsanız yada otobüste yanınıza oturan kişinin konuşması yüzünden konuştuğunuz kişinin dediklerini anlamıyorsanız Kyocera Urbano Progresso akıllı telefonu tam sizin derdinize derman olacak bir cihaz.

1338290524_kyocera-introduces-urbano-progresso-worlds-first-smartphone-to-transmit-clear-voice-reception-via-vibration-of-display-screen.jpg

Kyocera Urbano Progresso'nun akıllı telefonlara getirdiği yeni özellik sayesinde artık hoparlör olmadan karşıdakinin sesini duyabileceksiniz. Telefon size karşı tarafın sesini iletmekle görevli olan minik hoparlörün yerine, ses titreşimleri yapan daha farklı bir parça ile bu görevi yapıyor. Eminiz sizde çenenizi masaya koyup o masaya yavaşça vurduğunuzda, o vurma sesinin ne kadar net olduğunu fark etmişsinizdir. Kyocera Urbano Progresso'da bunu temel alan bir teknoloji ile bu özelliği bu telefona koymuş.

1338290554_kyocera-urbano-progresso-android-phone.jpg

Telefon ayrıca çift çekirdekli Snapdragon S2 çipine sahip. 1.4 GHz hızında çalıştırıyor. 4.1 inçlik ekran, 8.1 megapiksellik arka kamerası bulunuyor. Suya dayanıklı olduğu söylenen Kyocera, Android 4.0 işletim sistemiyle geliyor.

1338290616_c7038befuprogr-450x314.jpg

Şimdilik Japonya'da bulunan Kyocera Urbano Progresso, Amerika'da da satışa sunulacak. Avrupa satışı için ise herhangi bir bilgi verilmedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.