Huawei'nin ilk Android GO telefonu sızdırıldı!

Huawei, ilk Android Go Oreo Edition telefonunu Huawei Y5 Lite'ı piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor.

Huawei'nin ilk Android GO telefonu sızdırıldı!

Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2018'de yeni akıllı telefonlar tanıtmayan birkaç önemli telefon üreticisi arasında yer alan Huawei, ilk Android Go Oreo Edition telefonunu piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor.

MWC 2018 haberlerini takip ediyorsanız Alcatel, Nokia ve ZTE'nin önümüzdeki haftalarda satışa çıkması beklenen kendi Android Oreo Go Edition akıllı telefonlarını duyurduklarını zaten biliyorsunuzdur. Huawei, Y5 Lite (2018) adlı kendi cihazıyla çok yakında onlara katılacak.

 Huawei'nin ilk Android GO telefonu sızdırıldı! - Resim : 1

Google, düşük performanslı donanıma sahip akıllı telefonların işletim sisteminin en son sürümünü çalıştırmasına izin vermek için Android Oreo Go Edition'ı hazırladı. Temel olarak, 1GB RAM veya daha küçük akıllı telefonlar bu işletim sistemini kullanabilir.

Huawei Y5 Lite (2018), MediaTek MT6737m işlemci ile güçlendirilecek ve 854 x 480 piksel çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak. Telefonun geri kalan özellikleri bilinmiyor ancak, Asistan, Harita, Arama, YouTube ve Gmail de dahil olmak üzere çeşitli Go uygulamalarıyla önceden yüklenmiş olduğundan eminiz.

Huawei'nin ilk Android Oreo Go Edition akıllı telefonunun ilk çıkışını ve ne kadar fiyata sahip olacağını henüz bilmiyoruz ancak, önümüzdeki haftalarda daha fazla ayrıntı ortaya çıkmasını bekliyoruz. Bu nedenle bizi takip etmeye devam edin.