Mobil

İşte Türkiye’nin en çok indirilen uygulamaları

Yapılan bir araştırmayla birlikte 2022 yılında en çok indirilen uygulamalar da belli oldu.

İşte Türkiye’nin en çok indirilen uygulamaları

Tüm dünya artık 2022’ye veda etmeye hazırlanıyor. Tabi her yıl olduğu gibi bu yılda da sonuna gelinen yılla ilgili araştırmalar hız kazandı. Ülkemizde de bu tür araştırmaların yapılmaya başlamasıyla birlikte, birçok konuda önemli bilgiler öğrenmeye başladık ki bunlardan birisi de en çok indirilen uygulamaların hangileri olduğu.

Yapılan son araştırmalara göre, 2022 yılında da en çok indirilen uygulamalar listesinin zirvesi benzer isimlerden oluştu. Buna göre Android ve iOS kullanıcılarının en çok tercih ettikleri ve tabi doğal olarak da en çok indirdiği uygulama Instagram oldu. Popüler sosyal medya platformunu e-ticaret sitesi Trendyol izlerken, üçüncü sıraya ise WhatsApp yerleşti.

İşte Türkiye’nin en çok indirilen uygulamaları

Listenin dördüncü sırasında bir diğer popüler sosyal medya platformu olan TikTok’u görüyoruz. Ayrıca listenin Kuasishou, e-Devlet, Hepsiburada, CapCut şeklinde devam ettiğini belirtelim.

Öte yandan en çok indirilen oyunun Subway Surfers olması ise bir hayli ilginç. Geçmişi oldukça eskiye dayanan bir oyun olan Subway Surfers’ın hala popülaritesini koruduğunu görmek birçok insanı şaşırtırken, listenin ikinci sırasında 101 Yüzbir Okey Plus’ı üçüncü sırada ise PUBG: Mobile’ı görüyoruz. Ayrıca bu listenin de Roblox, Words of Wonders, Race Master 3D, Candy Cursh Saga şeklinde devam ettiğini belirtelim.

Son olarak araştırmalara göre en çok indirilen Finans uygulaması Ziraat Mobil olurken, bu bankayı Akbank ve Garanti BBVA’nın takip ettiğini de hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.