Mobil

İşte Türkiye'nin en çok sevilen telefonu!

Yapılan araştırmaya göre bakın Türkiye en çok hangi telefonu seviyor!


Türkiye'nin önde gelen araştırma şirketlerinden Ipsos KMG, tarafından MediaCat dergisi için yapılan araştırmasında, cep telefonu kategorisinde en sevilen markanın 2012'de de Nokia olduğu ortaya çıktı. Daha öncede Nokia, araştırmanın yapıldığı 2007, 2009, 2010, 2011 ve 2012 yıllarında hem tüm kategorilerde hem cep telefonu kategorisinde her zaman lider marka oldu. Nokia bu yıl tüm kategorilerdeki birinciliğiyse Turkcell ile paylaştı.

Türkiye'de yapılan "Lovemarks" araştırması tüketicilerin hayatında yer tutan 22 kategoride en sevilen markaları öğrenmek için 21 Mayıs–10 Haziran 2012 tarihleri arasında 1156 kişi ile görüşülerek yapıldı. Türkiye'de ki araştırma çerçevesinde 12 ilde görüşülen 15-55 yaş arası kadın ve erkekler ile sonuç belirlendi.

1344086654_nokialovermark-630x652.jpg

Nokia'nın "Lovemarks" araştırmasında 5 yıldır en sevilen marka seçilmesi, tüketicilerle kurduğu uzun vadeli, etkili ve sürekli iletişimin bir sonucu olduğu düşünülüyor. Ayrıca Nokia'nın güvenilir, dayanıklı, kaliteli, yenilikçi ve çevreci marka kimliği, en sevilen marka seçilmesini destekleyen nedenler arasında gösteriliyor.

1344086713_nokialogo-630x103.jpg

Nokia'nın beş yıldır birinciliği korumasında Nokia kullanıcılarıyla kurdukları uzun yıllara dayanan güçlü bağın önemli rol oynadığını söyleyen Nokia Türkiye Pazarlama Direktörü Sertaç Şener: " Nokia olarak ürünlerimizle Türkiye'deki pek çok kişinin hayatına ortak oluyoruz. Gerek özel hayatlarında gerek iş hayatlarında sevinç, mutluluk, başarı ve eğlenceyi paylaşmalarını ve sevdikleriyle bağlanmalarını sağlıyoruz. Bir dost, bir arkadaş ve bir ortak olarak kurduğumuz bu duygusal bağ bizler için çok değerli. Nokia'yı hayatlarında bu güzel yere koyan tüm kullanıcılarımıza çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Yorumlar
Misafir
nokıa son zamanlara doğru n serisiyle kendi kuyusunu kazmaya başladı buna rağmen lumina serisiyle tekrar gündeme geleceğini düşünüyorum çünkü Microsoft'la güzel bir işbirliği yaptığını ve tek sorunda nokıa da yazımdır umarım bunu bu seriyle aştığını umuyorum
Cevapla
Misafir
Bu sonuçla ülkemizin teknolojiden anlamadığı kanıtlanmış oldu.
Cevapla
Misafir
Ah bir de başlığı doğru seçecek kadar Türkçe bilginiz olsaydı ?!
Cevapla
Misafir
konu başlığı yanlış.hangi telefon markası denmeliydi.
Cevapla
Misafir
turkiyenin en cok sevilen telefon markası yazılsaydı iyi olurmus nokia tabiki halen iyi bir marka ama işletim sistemi konusunda kendini geliştirmedigi icin androide gecmediginden yerinde saydı hatta geriledi beklentileri karsılayamadı androide gecse ne iyi olurdu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.