Mobil

İşte uygun fiyatlı Galaxy Z Flip Lite!

Samsung uygun fiyatlı katlanabilir ekranlı bir telefon için kolları sıvadı. İşte Galaxy Z Flip Lite modeli.


Akıllı telefon sektörünün öncü isimlerinden biri olan Samsung, katlanabilir ekranlı akıllı telefon pazarında da lider isimlerden biri. Zaten bu yeni pazarda Huawei, Motorola ve Samsung olmak üzere 3 farklı üretici yer alıyor. Muhtemelen önümüzdeki yıllarda katlanabilir ekrana sahip model sayısı da artacaktır. Lakin şu anda pazar yükünü Samsung’un çektiği söylenebilir.

İşte uygun fiyatlı Galaxy Z Flip Lite!

Kısa bir süre önce Z serisindeki amiral gemisi modeli olan Fold 2’yi tanıtan Samsung, bu teknolojiyi daha geniş kitlelere ulaştırmak istiyor.

Malum hali hazırda katlanabilir ekrana sahip modellerin fiyatları bir hayli yüksek. Zira Samsung yıl içerisinde Z Flip modelini ülkemizde 15.000 TL’den satışa çıkarmıştı. Fold modeli ise Türkiye’ye gelmedi.

Yurt dışına baktığımızda da katlanabilir ekranlı modellerin fiyatları, en pahalı amiral gemisi cihazlardan bile daha yüksek. Dolayısıyla bu cihazların ulaşabildiği kitleler de hayli sınırlı.

Bu durumu göz önüne alan Samsung daha ucuz bir model için kolları sıvadı. Geçtiğimiz gün Wi-Fi Alliance’da ortaya çıkan bu modelin Galaxy Z Flip Lite olarak isimlendirilmesi bekleniyor.

Z Flip ile aynı tasarım hatlarına sahip olması beklenen Lite modelde teknik özellikler tarafında bazı kısıtlamalara gidileceği düşünülüyor. Sonuç olarak Samsung’un ortaya çıkaracağı etiket ise 1000 dolar civarında olacak.

Yani uygun fiyatlı modelin ülkemizdeki satış fiyatı yine 10.000 TL’nin altına düşmeyecektir.

Elbette burada uygun fiyattan kastımız 30005000 TL değil. Diğer katlanabilir modellere göre uygun bir fiyattan bahsediyoruz. Bunu da sizlere dip not olarak hatırlatmış olalım.

Yorumlar
Cem
Dün inceledim. Katlanır kısmındaki hafif çukurluk insanı rahatsız ediyor. İlgi çekmek isteyenlerin haricinde alınacak şey değil
Cevapla
Mustafa
Zamanönda 3000tl ye amiral alırken şimdi 10000 tlye ucuz diyoruz
Cevapla
Erugrul
Dogru valla 10000 cok ama nasl az para diyolarki
d3m1r
çok uygun iki tane alırım :D .
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.