Mobil

İşte Xiaomi’nin ekran altı kamerasıyla çekilmiş fotoğraf!

Xiaomi ekran altı kamera teknolojisini hayata geçirmek için önemli adımlar adımlar atıyor. İşte bunlardan sonuncusu.

İşte Xiaomi’nin ekran altı kamerasıyla çekilmiş fotoğraf!

Akıllı telefon pazarının en dinamik isimlerinden biri olan Xiaomi, yeni teknolojilere öncü olmaya devam ediyor. Hatırlanacağı üzere bir süre önce Çinli üreticinin tedarikçilerinden birisi ekran altı kamera teknolojisi üzerine önemli adımlar atmıştı. Hatta bu bağlamda ekran altı ön kameraya sahip ilk telefonun Xiaomi’den gelmesi bekleniyordu.

Lakin bir diğer Çinli akıllı telefon üreticisi olan ZTE, Xiaomi’den hızlı davrandı ve ilk ekran altı kameraya sahip modelini 1 Eylül’de tanıtacağını açıkladı. ZTE’den gelen bu somut hamle Xiaomi’yi de harekete geçirdi.

İşte Xiaomi’nin ekran altı kamerasıyla çekilmiş fotoğraf!

Xiaomi ekran altı kamera teknolojisi üzerindeki çalışmalarını arttırırken Çinli üreticinin kat ettiği yol da sızdırılan bir fotoğrafla ortaya çıkmış oldu. Dilerseniz aşağıdan bahse konu fotoğrafa göz atabilirsiniz.

İşte Xiaomi’nin ekran altı kamerasıyla çekilmiş fotoğraf! - Resim : 1

Bu fotoğraflar aslında aynı kamera ile çekildi. Aradaki tek fark ise kameranın yerleşimi. Soldaki fotoğrafı çekerken kamera ekran altına konumlandırılırken, sağdaki fotoğrafta ise normal bir şekilde konumlandırılıyor.

Görüldüğü üzere iki fotoğraf arasında hayli fark var. Bu da Xiaomi’nin mevcut ekran altı kamera teknolojisinin hala tam verimli çalışmadığını gösteriyor. Ne zaman bu iki fotoğraf arasındaki fark sıfıra yaklaşırsa, o zaman ekran altı kamera kurulumunun kayıpsız bir şekilde çalıştığını söylemek mümkün olacaktır. Lakin hali hazırda böyle bir durum söz konusu değil.

Yorumlar
Mustafa
Ekran altı parmak izi okuyucu yaptılar ya onu da yaparlar merak etmeyin
Cevapla
corona
Ekran arkası olmalı. Ekran altı deyince kamera aşağıda olmalı. Tuşlu en iyisi.
Cevapla
💠Gakk@💠
Bu ekran altı kamerasının yaygın olacağı bahan pek inandırıcı gelmi
Cevapla
,,,
Sorma hortlak ki ne hortlak
X Artık Biliniyor
Hortladı
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.