Mobil

Kadınları çıplak gösteren uygulama bir kez daha kaldırıldı!

Daha önce Google Play üzerinden yayınlanan ve oldukça yüksek bir fiyattan satılan kadınları çıplak gösteren uygulama, tekrardan uygulama marketinden kaldırıldı.

Kadınları çıplak gösteren uygulama bir kez daha kaldırıldı!

Artık teknoloji çağında yaşadığımızı kabul etmemiz gerekiyor. Özellikle son dönemde geliştirilen yapay zeka uygulamaları ile yıllar önce vefat etmiş oyuncuları bile filmlerde, dizilerde oynatmak mümkün. Kısa bir süre önce yayınlanan Kemal Sunal'ın bulunduğu Ziraat Bankası reklamı bu duruma en güzel örnek.

Fakat her zaman teknolojinin güzel yanlarının alınmadığı da aşikar bir gerçek. Kemal Sunal'ı tekrardan dizilerde, reklamlarda karşımıza çıkaran teknoloji, kadınları çıplak gösteren farklı bir uygulamada da karşımıza çıkabiliyor. O yüzden de teknolojinin ne amaçla kullanıldığı çok önemli.

Kadınları çıplak gösteren uygulama tekrardan yasaklandı

Teknoloji gündemini, yazılımları, uygulamaları takip edenlerin de hatırlayacağı üzere 2019'da kadınları çıplak gösteren bir uygulama yayınlanmıştı. Bu uygulama yüklediğiniz kadın fotoğraflarını analiz ederek, gövdesiyle orantılı çıplak bir beden yerleştiriyordu.

Sizlerin de tahmin edebileceği üzere bu uygulama kısa sürede çok popüler oldu. Hatta yüksek fiyatına rağmen hayli ilgi gördü. Fakat kullanıcılar bu uygulamayı kötü amaçlar için kullanmaya başlayınca geliştirici ekibe dava üzerine dava açıldı. Sonuç olarak geliştiriciler uygulamayı silerek, satın alanların da silmeleri halinde para iadesi sözü verdiler.

Lakin internet ortamında bir şeyi yayınladınız mı silmek çok da mümkün olmayabiliyor. Bazı fırsatçılar bu uygulamanın temel dinamiklerini değiştirerek tekrardan satışa sunmak istediler. Fakat kısa sürede durum fark edilince uygulama marketten silindi.

Burada uygulama isimlerini bilinçli olarak vermiyoruz. Çünkü bu uygulamayı internetten bulup indirmeniz hala mümkün. Bizce bu tarz sakat uygulamaların kötü amaçlı kişilerin eline geçmesi hayli sakıncalı bir durum. Bu sebepten ötürü de uygulama ismi vermeyi pek doğru bulmadık.

Yorumlar
💎G@kko💎
Bele terbiyesiz uygulama çıkaranların cezalandırılması lazım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.