Mobil

Karşınıza katlanabilir ilk iPhone modeli!

Apple, katlanabilir telefon patentleri ve son söylentiler göz önüne alındığında, 2022 yılında karşımıza katlanabilir iPhone modelleri ile gelebilir.

Karşınıza katlanabilir ilk iPhone modeli!

Samsung, Galaxy Fold'u geliştirip pazarladığından beri, Apple'ın katlanan bir iPhone rakibi üzerinde çalıştığını tahmin ediyorduk. Apple'ın birkaç katlanabilir cihaz patenti aldığını gördük, ancak patentler tek başına bir ürünün geleceğini göstermez. Economic Daily'den yeni bir rapor, Apple'a Foxconn ve New Nikko gibi Çinli tedarikçilerinden katlanabilir telefon örnekleri gönderildiğini iddia ediyor.

Apple 2022'de katlanabilir iPhone ile gelebilir

Apple'ın katlanan cihazı için OLED veya microLED ekran kullanıp kullanmayacağını değerlendirdiği bildirildi. MicroLED daha yüksek parlaklık, doygunluk ve güç verimliliği sunan yeni ortaya çıkan bir ekran teknolojisi olduğundan, bu karar katlanabilen telefon üretim süreçlerini büyük ölçüde değiştirecek.

Karşınıza katlanabilir ilk iPhone modeli! - Resim : 1

O zamana kadar Apple'ın başta ekranlar ve menteşeler olmak üzere katlanır ekranlı cihazların test aşamasına gireceği söyleniyor. Tedarik zincirine göre ekranı Samsung'un temin ettiği ve menteşelerin çoğunlukla Yeni Nikko'dan geleceği ve Foxconn tarafından monte edileceği bildiriliyor.

Karşınıza katlanabilir ilk iPhone modeli! - Resim : 2

Geçmişte, dizüstü bilgisayar rulmanları için katlama testlerinin sayısı yaklaşık 20.000 ila 30.000 arasındaydı ve daha iyi özellikler için 50.000'e kadar çıktı. Bununla birlikte, cep telefonlarının test edilmesi 100.000'den fazla test gerektirir ve teknik özellikler daha katıdır. İlk katlanabilir iPhone'un rulmanları kullanması ve geçmişte dizüstü bilgisayar işinde Apple ile yüksek derecede işbirliği yapmış olan Nippon Nippon gibi Tayvanlı üreticilerin araştırma ve geliştirme enerjisine güvenmesi bekleniyor.

Karşınıza katlanabilir ilk iPhone modeli! - Resim : 3

Apple'ın yeni bir katlanır iPhone için Eylül 2022'de bir lansman yapmayı hedeflediği bildiriliyor. İlk raporlar Apple'ın bu yıla kadar katlanabilir bir telefona sahip olacağını öngördüğünden, bu zaman çerçevesi büyük ölçüde yanılabilir.

Yorumlar
Cengo
katlanır telefon olayı bana nedense çok saçma geliyor.sanki jelatin gibi ekranları var.kırılıcak korkusu cebine koyduğunuzda cüzdan gibi şişmesi falan itici geliyor
Cevapla
Serhat
iPhone' a ekranı Samsung satıyor ki. Üretse nolcak.
Cevapla
Mim
Kapitalist dünya bizim ülkemizde salaklar gibi %100 yerli olsun dşye kendilerini parçalamıyor. Onlarda akıl sağduyu var. Biz de ahmaklık
d3m1r
apple orta ve alt segment için ne zaman üretime geçecek acaba?
Cevapla
Mim
SE ve Pro olmayan modeller alt segment olarak üretiliyor.
Çentik Çentiklioğulları
Düşünsene bunda da kocaman bir çentik bshhshshs
Cevapla
Aga
Sabab sabab güldürdün beni
💎G@kko💎
Hec hoş del ayfonu sevmim vede almim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.