Mobil

Karşınızda yeni Nissan Qashqai

SUV segmentinin lider ismi Qashqai yeni kasasıyla ortaya çıktı. İşte yeni Nissan Qashqai!

Karşınızda yeni Nissan Qashqai

İster istemez SUV denildiğinde akla gelen ilk modellerden birisi de Qashqai oluyor. Nissan’ın en çok satan modeli olan Qashqai herçekten de SUV segmentinin birincisi konumunda. Gerçi son dönemde Peugeot 3008 ile bu koltuğu Nissan’dan devraldı diyebiliriz. Lakin genele baktığımızda Qashqai’nin rakipleriyle olan farkı hayli fazla.

Peki Qashqai’yi rakiplerinden farklı kılan neden ne? En önemlisi bu segmentteki öncü isim olması. Malum, yakın bir geçmişe kadar SUV diye bir segment yoktu. Nissan bu segmentteki gücünü muazzam bir şekilde kullandı.

Fakat artık Qashqai’nin tasarımına o kadar alıştık ki makyajlanmış kasası bile bize eski gelmeye başladı. Zaten yükselen Peugeot 3008 satışları karşısında düşen Qashqai satışları bu durumun en net göstergesi.

Şimdi gelelim yeni Nissan Qashqai modeline. Bilindiği üzere Nissan uzun bir süredir Qashqai’nin yeni kasası üzerinde çalışıyor. Kısa bir süre önce bu kasa casus kameralara yakalanmıştı. Şimdi ise kasanın tasarımı net bir şekilde gözler önüne serildi.

Karşınızda yeni Nissan Qashqai - Resim : 1

Karşınızda yeni Nissan Qashqai - Resim : 2

Açık konuşmak gerekirse Qashqai’nin yeni tasarımı çok da göze şık gelmiyor. Elbette zevkler ve renkler tartışılmaz. Öyle ki şimdiki kasası bile daha şık görünüyor.

Peki sizlerin yeni Nissan Qashqai modeli ile ilgili düşünceleriniz neler? Sizce Nissan bu kasa tasarımıyla Peugeot 3008’e ciddi anlamda rakip olabilir mi? Yorum sizlerin.

Yorumlar
naim
Bu tam KAÇGARİ olmuş :)))
Cevapla
mehmet
bu mu yeni kasa ?!? bildiğin bu extra makyajlı kasa olmuş bu bee :))) Makyaj Volume 2.0 :)))))
Cevapla
Mehmet Bey
Arkası Avrupai ön panjur neydüü belirsiz Bence sadece arka görünümü alsalardı eski ön far ve panjur dizaynı daha iyiydi Ama renkler ve zevkler 😑😑😑
Cevapla
Laz
Japonlarda teknoloji var ama tasarımda çok kötüler,berbat olmuş bir çok markadan toplama yapmış,herzaman yaptıkları gibi.
Cevapla
Kitetsu
Kendi ürettikleri araçlarım tasarımları bunlardan farklı ve hiç avrupa tarzı tasarıma benzemiyor. Bunları çok yüksek ihtimalle avrupalılara tasarlatıyorlar satılması için
Mehmet ER
Araçlarda tasraımsal yenilikler yapmak çok mu zor allah aşkına, neden eski çizgide inat ediyorlar.Bu konuda peugeot u takdir edemeden edemiyorum.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.