Mobil

Koronavirüs sadece Apple kullanıcılarını etkilemedi

Çin’de yapılan bir araştırma ilginç sonuçlar ortaya çıkardı. Görünen o ki koronavirüs salgını sadece Apple kullanıcılarını etkilememiş. İşte konu hakkındaki detaylar.

Koronavirüs sadece Apple kullanıcılarını etkilemedi

Hali hazırda tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını başlangıç noktası olan Çin’de etkisini kaybetmiş gibi görünüyor. Çin’de hayat yavaş yavaş normale dönmeye başlarken insanlar işlerine ve okullarına adapte olmaya çalışıyorlar.

Elbette koronavirüs salgınının insanlar üzerinde yarattığı tek etki sağlık olmadı. Bunun haricinde ekonomi açısından da pek çok insan kayıplara uğradı. Görünen o ki bu kayıplar bazı ihtiyaçların da ertelenmesine zemin hazırladı.

Koronavirüs sadece Apple kullanıcılarını etkilemedi

Çin’de yapılan bir araştırmaya göre insanların yüzde 37’si salgından ötürü yeni bir akıllı telefon almayı ertelemiş durumda. Yüzde 28’lik kısım ise akıllı telefon satın alma planlarında herhangi bir ertelemeye gitmeyeceğini belirtiyor.

Yüzde 32’lik kısım ileride 5G telefona geçmeyi düşündüğünü fakat pandemiden dolayı bu geçişin biraz ertelendiğini belirtirken, yüzde 9’luk bölüm ise hiçbir şekilde yeni telefon almak istemediğini belirtiyor.

Burada ilk başta belirtilen yüzde 37’lik kısım genel olarak her yıl telefonunu yenileyen insanlardan oluşuyor. Yani Android tarafında yüzde 65’lik kısım her yıl telefonunu yenilerken koronavirüs sonrası bu yüzde 28’e düşmüş durumda.

Apple tarafında ise koronavirüs salgını o kadar da etkili olmamış. Çünkü Apple kullanıcılarının yüzde 41’i hala yeni çıkan iPhone modelini hemen almayı planlıyor. Görünen o ki salgın Apple kullanıcılarını çok fazla etkilememiş.

Yorumlar
turkmen king
nasil sadece apple i etkilemedi bize de gelmedi yani TURKMENISTAN
Cevapla
💠Gakko💠
Selam olsun Türkmenistana ülküdaslara
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.