Mobil

Samsung 4 köşesi de ekran olan yeni bir akıllı telefon geliştiriyor

Ekran tarafında cesur adımlar atmaya devam eden Samsung şimdi de 4 köşesi ekranla kaplı yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor.

Samsung 4 köşesi de ekran olan yeni bir akıllı telefon geliştiriyor

Samsung’un akıllı telefon pazarındaki en büyük destekçisi Samsung Display diyebiliriz. OLED ekran teknolojileri konusunda dünya pazarın hükmeden Güney Koreli ekran devi, şirketin akıllı telefon bölümüne de büyük destek sağlıyor.

Hali hazırda ekran tarafı Apple da dahil pek çok üreticiye ağır maliyet yükleri getirirken, Samsung bu konuda çok daha rahat bir konumda yer alıyor. Zaten orta segment modellerini bile rahat bir şekilde AMOLED panellerle donatması bunun en net göstergesi.

Samsung 4 köşesi de ekran olan yeni bir akıllı telefon geliştiriyor

Şimdiye kadar akıllı telefon pazarında karşımıza çıkan ekran bazlı yeniliklerin pek çoğunda Samsung imzası bulunuyordu. Sızdırılan bilgilere göre önümüzdeki dönemde Güney Koreli teknoloji devinden bu yönde yeni bir adım gelecek.

Bilindiği üzere edge ekran teknolojisini en istikrarlı kullanan Samsung’du. Görünen o ki artık bu teknolojinin bir adım daha öteye taşınma vakti gelmiş durumda. Letsgodijital tarafından paylaşılan görsellere göre Samsung önümüzdeki yıl dört köşesi de kavisli ekran olan modeller çıkaracak. Dilerseniz bahse konu görsellere aşağıdan göz atabilirsiniz.

Muhtemelen Samsung bu yeni ekran teknolojisiyle pazardaki rekabeti daha da kızıştıracaktır. Bakalım rakiplerinden nasıl bir geri dönüş göreceğiz.

Sanırım Samsung’un bu hamlesinin ardından Apple da çentikli tasarımdan artık vazgeçecektir. Yoksa Steve Jobs’un ciddi anlamda kemikleri sızlamaya başlayacak.

Yorumlar
Berat
Dört "köşe" değil de "kenar" deseydiniz daha doğru olurdu sanırım.
Cevapla
Talha
Iphone hala o kocaman çentikli telefonları kulanıyor samsung telefonun her yerini ekran yapmaya başlamış.bence bu yeni ekran tasarımı güzel çünkü telefonda izlenen filmler oyunlara 3D hisiyatı verir . Anlamdığim şey Yukardaki fotiğraftakiyoe aynıysa niye köşelerinin kapalı ?
Cevapla
Sinan
İyi güzel de Huawei P40 PRO PLUS ta zaten kullanılıyor bu ekran! Ha diyeceksiniz ki o ekranı da zaten Samsung LG üretiyor orası ayrı mevzu sonuçta ilk kullanan Huawei
Cevapla
Talha
Sinan yalnış biliyorsun p40 pro plus takı ekran tasarımı samsung un s7 den belli kullandığı kavisli ekran yani sadece sağ ve şok kenarlar ekran. Bu üstte anlatılan ekran tasarımı üst ve alt kenarında ekran yapmışlar telefonun.
Ömer
Adamsın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.