LG Android 12 gelecek dedi! Herkes şok!

Telefon sektöründen resmi olarak çekildiğini açıklayan LG Android 12 güncellemesinin bazı modellerine geleceğini açıkladı. İşte detaylar.

LG Android 12 gelecek dedi! Herkes şok!

2021'in başında beri LG’nin akıllı telefon pazarından çıkacağı söyleniyordu. Bu söylentiler geçtiğimiz gün yapılan açıklama ile doğrulanmış ve LG telefon pazarından çekilmişti. Güney Koreli firma bir süre Android güncellemeleri konusunda telefonlarını destekleyeceğini belirtmişti. Bugün ise Android 11'in yanında Android 12 güncellemesinin de geleceği açıklandı.

Henüz beta aşamasında olan ve Google Pixel modellerinde test edilen Android 12 güncellemesi belli başlı LG modellerine gelecek. Ancak bu güncellemeyi hangi modellerin alacağı resmi olarak açıklanmadı. Muhtemelen LG'nin tepe modelleri Android 12 ile tanışacak. Bu sayede LG, firmaya güvenen müşterilerini yarı yolda bırakmayacak.

LG'nin sadece telefon alanında faaliyet göstermediğini biliyorsunuz. Ancak firmanın telefon sektöründen çekilmesi diğer alanları da etkileyebilirdi. LG bu noktada telefonlarından desteği çekmeyeceğini açıklayarak güven tazeledi diyebiliriz.

LG, daha yeni Android güncellemelerinin yanı sıra güvenlik yamaları da sunmaya devam edecek. Ancak bunun ne kadar süreceği belli değil. Muhtemelen 2021'in sonuna kadar LG telefonlarına Android güvenlik güncellemeleri gelecektir.

İlerleyen tarihlerde yani LG'nin tamamen mobil sektörünü kapattıktan sonra yaşanacak kritik güvenlik açıkları için nasıl bir yol izleneceği bilinmiyor. Muhtemelen firma, eğer çok kritik bir güvenlik açığı olursa son dönemde sattığı telefonlarına yama sunacaktır. Ancak bu konu hakkında henüz açıklamanın olmadığını bunun beklenti olduğunu belirtelim.