Mobil

LG G5 beklenenden önce tanıtılabilir

Metal kasanın kullanılması beklenen LG G5'e ilişkin bilgiler gelmeye devam ediyor. Son gelen haberlere göre LG G5 beklenenden önce tanıtılacak.


LG’nin gözbebeği G serisi akıllı telefonlar tanıtıldıkları her dönem hem tasarım hem de teknik özellikleriyle dikkat çekti. Bu yıl 29 Nisan’da G4’ü kullanıcılarla buluşturan LG’nin bir sonraki hedefi ise G5 olacak. LG G5’in tanıtım tarihine uzun bir süre var ancak telefona ilişkin bilgiler gelmeye başladı. Geçtiğimiz gün yayınlanan bir raporda LG G5’te metal kasanın kullanılacağı iddia edildi. G4’te plastik arka kapağın yanına bir de deri seçeneği ekleyen LG, bu noktada kullanıcıların takdirini kazandı. Fakat birçok mobil üreticinin tercihini metal kasadan yana kullanması ve kullanıcılardan da bu yönde bir eğilim olması, LG’nin G5’te metal kasa kullanmaya iteceğe benziyor. 

İlginizi çekebilir; 

1447800164_lg-class-colors.jpg

LG'nin metal telefonu LG Class

LG G5 2016'nın ilk çeyreğinde tanıtılacak

Güney Kore’den gelen son haberler LG G5’in tanıtım tarihine ışık tutuyor. Yayınlanan rapora göre LG G5 beklenenden daha önce tanıtılacak. G serisinin bir yıllık ürün döngüsü nisan sonunda tamamlanacak, ancak iddiaya göre LG, G5’i 2016’nın birinci çeyreğinde duyuracak. Bu dönemde tanıtım için en etkinlik 22-25 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Mobil Kongresi olarak gösteriliyor. Samsung cephesinden Galaxy S7, HTC cephesinden One M10 ve daha birçok akıllı telefon tanıtımı da MWC 2016 gerçekleşecek.

LG’nin G5’te metal kasa kullanacak olması bazı olumsuzlukları da beraberinde getirebilir. Galaxy S6 ve Galaxy Note 5’te olduğu gibi G5’te de çıkarılamayan bir pil ve mikroSD kart desteğiyle artırılamayan bir hafıza karşımıza çıkabilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.