Mobil

Mekanın sahibi geri geldi! Sony Xperia muhteşem kamerasıyla dönüyor!

Akıllı telefon pazarına geri dönen Sony, muhteşem bir telefon ile bu dönüşü taçlandırmak istiyor. İşte dosta güven düşmana korku veren o telefon!

Mekanın sahibi geri geldi! Sony Xperia muhteşem kamerasıyla dönüyor!

Sony Pazartesi günü bir oyun etkinliği düzenlerken, söz konusu etkinlikte yeni bir akıllı telefon tanıtımı görüp göremeyeceğimiz belirsizliğini koruyor. Ancak söylentilere göre Sony, Kasım ayında ikinci nesil fotoğraf odaklı Xperia Pro-I'in tanıtılacağı başka bir lansman planlıyor.

Bilginin edinildiği rapora göre Sony, telefonu, her biri 48MP çözünürlükte yeni ve geliştirilmiş sensörlere sahip üç kamera ile piyasaya sürecek. Ayrıca verilen bilgilere göre, bahsedilen kameralardan biri f/1.2 ile f/4.0 arasında değişken bir diyafram açıklığına sahip olacak.

Mekanın sahibi geri geldi! Sony Xperia muhteşem kamerasıyla dönüyor!

Üçlü kameranın piksel gruplama ile 48MP olması, doğal olarak 12MP çözünürlükte çekim yapacakları anlamına geliyor. Bilginin kaynağına göre, ana kamera 1" IMX903 sensöre sahip olacak ve ultra geniş atıcı 1/1.3" IMX803 görüntüleyici ile birlikte tedarik edilecek.

Telefoto sensör, daha önce Xperia 1 II ve Xperia 5'te gördüğümüz 1/1.7" IMX557'nin yeni bir versiyonu olacak. Ancak bu ikisinde doğal 12MP çözünürlüğe sahipti ve yeni modelde Dört Katmanlı bir kuruluma geçiliyor.

İddia edilen Xperia Pro-I Mark II resmen tanıtıldığında yeni bir ISP ürününün de duyurulmasını beklemek hiç de mantıksız değil. Geçen yıl Pro-I ürünü Ekim ayının sonunda piyasaya sürülmesini göz önünde bulundurursak, söz konusu raporda belirtilen zaman çizelgesini ciddiye almak gerekiyor.

Yorumlar
İmran
Sony hastası biri olarak söylüyorum. Hatta bu yorumu xz premiumdan yazıyorum. Sony telefon pazarında güvenirliğini kaybetti maalesef. Artık eskisi gibi bir pazar yakalaması mümkün değil. Xz premiumdan sonra çok bekledik ancak Türkiye pazarından çekildi ve bizde ister istemez vazgeçtik. İnternette yıllardır Xperia note videoları izledim , gelmesini çok bekledim . Sonuç hayal kırıklığı
Cevapla
Barbaros
Sony Sony Sony
Cevapla
Ali düzgünsıvacı
Sony dışında ilk defa telefon kullanıyorum başka markalar tatmin edici degil
Cevapla
Hakan
Keşke Sony Türkiye gelse özlemimiz bitse artık başka telefon tanımam
Cevapla
Aytekin
Sony her defa yenisi çıktığında aldım şimkiler onun yerini tutmaz gelsede özlemimiz bitse
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.