Mobil

Microsoft'tan katlanabilir tablet mi geliyor?

Microsoft'un aldığı tablet patenti bizlere katlanabilir 3 ekranlı bir tableti mi işaret ediyor?

Microsoft'tan katlanabilir tablet mi geliyor?

Microsoft, tablet sektöründe öyle aman aman yeri olan bir firma değil. Nitekim elektronik tarihinde bu işi neredeyse ilk akıl edip ilk uygulayan firmalardan biri diyebiliriz Microsoft için.

Daha önce benzer girişimler olsa da, bilindik anlamda devrim yapan ilk cihazlardan biri Microsoft Tablet PC idi. Ancak zamanla insanların ilgisinden düştü. Anlaşılan Microsoft tekrardan tablet piyasasına girmeye hazırlanıyor gibi. 

İki ekranlı katlanabilir telefon fikrine şu an zaten alışığız. Microsoft'un konuyu bir sonraki seviyeye taşıma fikri var desek? Hem içeriye, hem de dışarıya doğru katlanabilen 3 ekranlı bir tablet desek? Cihazın hem içeriden hem de dışarıdan görülebilir durumda olan 2 ana ekranı olacak. Bununla birlikte, cihazın 'menteşe' kısmında da farklı bir ekran bulunacak. 

Samsung, Apple, Huawei ve Motorola, şu ana dek katlanabilir ekranlı modeller üreteceğini açıklayan firmalar oldu. Microsoft henüz somut bir adım atmasa da, perde arkasından konuyla ilgili çalışmalar yürüttüğü de böylece kanıtlamış oldu. 

Henüz bunun bir sızıntı olduğunu ve Microsoft'un resmi bir açıklama yapmadığını da eklemek gerek. Kim bilir belki bu ilginç proje ilerleyen zamanlarda karşımıza çıkar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.