Mobil

Microsoft'un yeni tableti render görüntüleri ile ortaya çıktı

Microsoft'un merakla beklenen yeni tableti render görüntüleri ile ortaya çıktı.

Microsoft'un katlanabilir tableti ortaya çıktı

Mobil pazarda tutunamayan Microsoft, en iyi bildiği işi yapmaya yönelmiş ve son dönemde tanıttığı Surface modelleri ile MacBook modellerine rakip olmuştu. Microsoft, bu süreçte tablet segmentinde yeni ürünleri ile büyük ses getirmeye hazırlanıyor.

Açıklanan bilgilere göre; Microsoft, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) kurumuna geçtiğimiz günlerde katlanabilir bir tablet modeli için patent başvurusu yapmış. Bu patentte tabletin; tablet modu, dizüstü bilgisayar modu ve katlanmış modu gibi opsiyonları yer alıyor.

Windows 10 ile çalışacağı kesinleşen bu tablette, mekanik parçalar ve mıknatıslar yer alacak. Alışılmışın dışına çıkan menteşe yapısı ile dikkat çeken Microsoft'un katlanabilir tableti, segmente yeni bir soluk kazandırabilir.

Bu tabletin henüz donanımsal açıdan bir sızıntısı bulunmuyor. Ancak patent başvurusundan yola çıkarak hazırlanan render görsellerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.