Mobil

Mobil Dünya Kongresi koronavirüs salgını için tetikte

24 – 27 Şubat’ta Barselona’da gerçekleşecek olan Mobil Dünya Kongresi için koronavirüs alarmı verildi.

Mobil Dünya Kongresi koronavirüs salgını için tetikte

Son dönemde koronavirüs salgını global bir krize dönüştü. Bu yılın başlarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan salgın alınan tüm tedbirlere rağmen şimdiden 20’nin üzerinde ülkeye yayılmış durumda.

Bu virüse henüz bir çözüm bulunamamış olması ve ölü sayısının gün geçtikçe artması, küresel bir krizi de beraberinde getiriyor. Hal böyle olunca, insanlar bırakın seyahat yapmayı, evlerinden çıkmayı bile iki kere düşünür hale geldi. Bu durum da en çok küresel çaptaki organizasyonları etkiliyor diyebiliriz.

Mobil Dünya Kongresi koronavirüs salgını için tetikte

Yakın zamanda gerçekleşecek olan en önemli küresel organizasyon Mobil Dünya Kongresi diyebiliriz. 24 – 27 Şubat tarihleri arasında İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenecek olan etkinliği GSMA organize ediyor.

Mobil Dünya Kongresi koronavirüs salgını için tetikte - Resim : 1

Son birkaç hafta içerisinde dünyaca ünlü teknoloji markalarının MWC 2020’ye katılmayacaklarını açıklaması, GSMA içerisinde de dengelerin şaşmasına neden oldu. MWC 2020 ile ilgili bir açıklamada bulunan GSMA korona virüsüne karşı tüm önlemlerin alındığını belirtti.

Organizasyon alanın Wuhan kentinde son dönemde ikamet etmiş olan kimse alınmayacak. Ayrıca Çin’den gelen vatandaşların da son 14 günde Çin dışarısında bulunmuş olmaları şartı aranacak. Buradaki 14 gün kuralı, korona virüsünün kuluçka süresine dayandırılmış.

Aynı şekilde girişlerde ziyaretçiler ateş ölçerlerle kontrol edilecekler. Bakalım GSMA tarafından alınan bu tedbirler, Mobil Dünya Kongresi’ne katılımın istenilen düzeyde olmasını sağlayacak mı? Bunu zaman gösterecek.

Bu arada medya sponsoru olduğumuz dünyanın en büyük mobil teknolojiler fuarı olan MWC ile ilgili en yeni gelişmeleri ve tüm haberleri MWC 2020 sayfalarımızda bulabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.