Mobil

Moto G için Android 4.4.2 güncellemesi başladı!

Motorola, giriş seviyesinde yer alan telefon için güncellemeyi ilk olarak Amerika'da başlattı.


Nexus cihazlar sonrası Android 4.4 güncellemesine kavuşan ilk telefonlardan biri Moto X olmuştu. Güncelleme dağıtımı öncesi Android 4.4 dağıtımına ilişkin planlarını açıklayan Motorola içerisinde Moto G'nin de yer aldığı geniş bir cihaz yelpazesi için Android 4.4 dağıtımına başlayacağı bilgisini vermişti.

Bir Google şirketi olan Motorola söz verdiği gibi Android 4.4'ün dağıtımına başladı. Moto X sonası güncellemeden nasiplenen ikinci telefon Moto G oldu. Sahip olduğu özelliklerle giriş seviyesinde konumlandırılan telefon için güncelleme ilk  olarak Amerikalı kullanıcılara ulaşıyor. Kısa süre içerisinde dünya geneline yayılması bekleniyor.

1387525584_android-kitkat-4.4.jpg

Daha iyi RAM optimizastonu, geliştirilmiş çoklu görev yöneticisi, kamera iyileştirmeleri, galeri uygulamasına eklenen fotoğraf düzenleme seçenekler, kablosuz yazıcı desteği, Google Hangouts'un yerleşik SMS uygulamasının yerini alması ve artırılan performans güncelleme kapsamında yer alan yenilikler oldu.

Moto G'nin yanı sıra DROID Ultra, DROID Maxx ve DROID mini için Android 4.4 güncellemesinin dağıtımı sağlanacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.