Mobil

Motorola Android 4.0 ICS için şok bir karar aldı!

Bu haber Motorola kullanıcıları tarafından pek hoş karşılanmayacak!

Motorola Android 4.0 ICS için şok bir karar aldı!

Teknolojinin dev firmalarından Motorola, bildiğiniz üzre çok yakın bir zaman önce Google tarafından satın alınmış, şirketin vizyonuna yeni, renkli projelerin katılacağı söylenmişti. Google'ın satın alma işleminden sonra Motorola üzerinde ne gibi bir politika izlediğini analistler dahil kimse henüz çözmüş değil.

Geçtiğimiz saatlerde Motorola'ya ait kritik kararlara bir yenisi daha eklendi. Aslında bu haber tüm Motorola kullanıcılarını etkiliyor. Şirket aldığı karar ile birlikte Ice Cream Sandwich yani Androdi 4.0 güncellemesini hiçbir telefon için yayınlamayacağını resmen duyurdu.

1337982329_ice-cream-sandwich-motorola.jpg

Google'ın nadide işletim sistemi Android için alınan bu tartışılır karara şu cümlelerden ulaşabiliyoruz, şirketten gelen açıklama şu şekilde: "Tabi ki yeni sürümün cihazlarımızı geliştirmesini istiyoruz." "Bunun olamayacağını belirlersek, o halde bu belirli cihazı yükseltmemiz mümkün olmayacaktır." dendi. Bütün bu olanların ardından diğer akıllı telefon firmalarının (HTC,Samsung vs vs) alt segmentteki akıllı telefonları için ICS güncelleme fırsatı sunması, Motorola kullanıcılarını bir hayli kızdıracağa benziyor.

Yorumlar
Misafir
Kocaman cep telefonu şirketini ne hale getirdin, yazıklar olsun Google sana!
Cevapla
Misafir
hala motorolanın sitesinde guncelleme tablosu duruyor bu nedir anlamayadım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.