Motorola Edge X30 Pro, zamlı fiyatına rağmen hala ucuz kalabilir

Motorola’nın uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve geçtiğimiz gün ortaya çıkan Geekbench sonuçlarıyla kendine hayran bırakan Edge X30 Pro modelinin fiyatı da belli oldu.

Motorola Edge X30 Pro, zamlı fiyatına rağmen hala ucuz kalabilir

Motorola için yılın en önemli günlerinden biri oldukça yaklaştı. 2 Ağustos günü düzenleyeceği organizasyonla hem Edge X30 Pro’yu hem de Razr 2022’yi (ya da diğer adıyla Razr 3’ü) tanıtacak olan şirket, her iki akıllı telefon modelinden de son derece umutlu. Özellikle geçtiğimiz gün ortaya çıkan Geekbench performansıyla adeta parmak ısırtan Motorola Edge X30 Pro, Çin menşeili şirket için bir dönüm noktası olabilir. Tabi doğru bir fiyat politikasıyla!

Lenovo’nun Çin’deki akıllı telefonlardan sorumlu başkanı Chen Jin, yakın zamanda tanıtılarak piyasaya sürülecek olan Edge X30 Pro modelinin Aralık ayında satışa sunulan Edge X30’dan daha pahalı olacağını söyledi. Aslında bu şaşırtıcı bir haber değil. Özellikle de Pro modelinde devasa 200MP’lik kameranın ve sorunsuz Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinin bulunduğu göz önüne alındığında, selefinde olmayan bu özelliklerin Pro modeline harici maliyet yüklediği açık.

Motorola Edge X30 Pro, zamlı fiyatına rağmen hala ucuz kalabilir

Bununla birlikte ortalıkta dolaşan zam oranı ise %30. Aralık ayında satışa sunulan Motorola Edge X30 modelinin başlangıç fiyatının 444 dolar olduğu düşünüldüğünde, eğer bu zam oranı doğruysa Edge X30 Pro modeli yaklaşık 580 dolar civarı bir fiyattan satışa sunulacak demektir. Tabi hem bu fiyatın hem de bu modelin Çin’e özel olduğunu hatırlatalım.

Ortalıkta dolaşan söylentilere göre Lenovo, Motorola X30 Pro modelini küresel piyasada Motorola Edge 30 Ultra olarak yeniden markalayacak ve bu cihaza birkaç ufak yeni özellik ekleyecek. Tabi bu durumda telefonun fiyatının artacağını da bir kez daha hatırlatalım.