Mobil

Motorola kablosuz şarjda yeni bir çığır açıyor!

Son birkaç yılda, birçok üretici kablosuz şarj alanındaki yeni deneyimlerini paylaştı. Ancak Motorola bu teknolojinin geldiği son noktayı paylaştı.

Motorola kablosuz şarjda yeni bir çığır açıyor!

Motorola şirketinin temsilcilerine göre, geliştirmiş oldukları bu teknoloji aynı anda üç metreye kadar mesafede bulunan dört farklı akıllı telefonu şarj edebiliyor. Firmaya göre, şarj cihazının "görüntüleme açısı" 100 derece.

İlginç olan şu ki, Motorola’nın bu kablosuz şarj teknolojisi, pil şarjını deri ve kâğıt gibi "engeller" aracılığıyla bile yenileyebiliyor. Ancak güvenlik nedeniyle, cihazın insan vücudunu tanıması durumunda şarj işlemi devre dışı kalıyor.

Motorola Yeni Nesil Havadan Havaya Şarj Teknolojisi!

Firma yetkilileri, güç kaynağı konumundan, odaya erişim ile sınırlı olmayan, şarj kablolarına gerek olmadan, mevcut olan tam güç şebekesini koruyabileceklerini söylüyorlar. Dört cihazı engellemeden veya etkilemeden aynı anda şarj edebilen 1600 antenden oluşan bir faz dizisi olduğunu bildiriyorlar.

Motorola kablosuz şarjda yeni bir çığır açıyor! - Resim : 1

Motorola'nın yeni nesil havadan havaya şarj teknolojisinin 3 metre mesafede 100 derece menzilde tek bir havadan havaya şarj cihazına ulaşabildiği görülüyor. Ayrıca 4 cihazı şarj ederken de kâğıt, deri ve telefonu şarj etmek için diğer engellerden geçebildiği anlaşılıyor. Bu teknoloji aynı anda 4 cihazı şarj edebiliyor.

Kullanıcı güvenliği sorunları göz önüne alındığında, hava şarj cihazına yerleştirilmiş biyomon izleme teknolojisinin, insan vücudunu tanımladıktan sonra maskeli parçanın şarj ışınını önlediğini ve şarjı durdurduğunu belirtmek gerekiyor.

Motorola Aynı Anda 4 Cihazı Şarj Ediyor!

 

Motorola'nın bu yeni nesil havadan havaya şarj cihazı, 1.600 antenden oluşan bir faz dizisinin yanı sıra ayrı bir şarj yönetim çipine ve Motorola'nın havadan havaya şarj algoritmasına sahip.

Şu anda, tanıtımdaki bu ürünün pazarlama zamanlaması hakkında kesin bir bilgi yok. Motorola'nın ilgili bölümünün Genel Müdür’ü Chen Jin, Motorola'nın yeni nesil havadan havaya şarj teknolojisi için "şovu ilk izlediğimde şaşırdım, ticari bir lansmana çok yakınız" şeklinde açıklama yaptığı biliniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.