Mobil

Motorola, Microsoft' a göz kırptı

Ürettiği mobil cihazlarda, işletim sistemi olarak Android' i tercih eden Motorola, Windows Phone' a sıcak bakıyor.


Android işletim sistemi ile yeni doğan Motorola, Microsoft' un yeni işletim sistemi Windows Phone 7.5 Mango' ya sıcak bakıyor ama bir de şartı var.

Motorola, cihazlarında Mago' yu kullanmak istiyor ama anlaşmanın sağlanması için, Microsoft' un Nokia ile yapmış olduğu anlaşma gibi olmasını istiyor. Nokia, anlaşmanın sağlanması için Symbian' ı bırakabilmek için Microsoft' tan 1 milyar dolar civarında destek almıştı.

İşte Motorola' da bu anlaşmayı istiyor. Cihazlarında Mango kullanmak için Microsoft' tan maddi destek bekliyor. Zaten Mango yüklü olarak gelecek yeni nesil akıllı telefonları üretecek Samsung, HTC ve Nokia varken Motorola' ya neden destek olsun bu da merak konusu.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Motorola' nın CEO' su Sanjay Jha, tüm odaklarının Android üzerinde olduğu ancak Microsoft' tan gelecek tekliflere de her zaman açık olduklarını belirtti.

Jha,ya göre akıllı market pazarında Windows Phone, webOS yada RIM' den biri hayatta kalacak ve diğerleri veda edecek. Microsoft' un Windows Phone' a yaptığı yatırımlar neticesinde kazananın Windows Phone olacağını söyledi.

Microsoft' tan ise konu ile ilgili bir açıklama gelmedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.