Mobil

MWC 2013: LG, telefondan Ultra HD çözünürlüklü TV’lere görüntü aktarıyor

LG'nin sunduğu teknolojide aktarım esnasında enerji verimliliği de düşünülmüş.

MWC 2013: LG, telefondan Ultra HD çözünürlüklü TV’lere görüntü aktarıyor

MWC 2013 etkinliğinde en fazla telefonu görücüye çıkaran üretici LG oldu. Optimus G Pro, ikinci nesil L serisi, F serisi modeller, ve Optimus Vu serisini kullanıcıların beğenisine tekrar sunan Güney Koreli üretici, CES 2013 etkinliğinde tanıtımını gerçekleştirdiği 4K çözünürlükteki TV’lere mobil cihaz üzerinden görüntü aktarımını ise MWC 2013 etkinliği kapsamında gösterdi.
1361894081_1.jpg

Ultra HD çözünürlüklü televizyonlara herhangi bir kablo ihtiyacı duymadan Wi-Fi bağlantısı üzerinden telefondaki video ve görseller televizyona aktarılıyor. Güney Koreli üretici sağlamış olduğu gelişimle, aktarım esnasında harcanan enerjiyi diğer telefonlara nazaran yarıya düşürmüş durumda. Ultra HD çözünürlüklü televizyonlar henüz dünya genelinde yaygınlık göstermiş değil. Sürecin yaygınlaşmasıyla telefonda yürüttüğümüz oyun, video ve görsellerin Ultra HD çözünürlükte sergilenmesi heyecan verici bir deneyim oluşturacaktır.

Yorumlar
QWERTY
4k kalitede videoyu aktariliyosa buyuk is basarmislar,aktarim esnasinda enerjinin yariya dusurulmesiyse BUYUK DEVRIM. Bunu basarmak demek,wireles acikken veri transferinde enerji tuketimininde dusmesi demek,o da 3g acikkende enerji sarfiyatinin asagi cekilmesinin yolunu acabilir...Patent alinmissa ki alinmistir LG gelecegin rakipsiz markasi olabilir!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.