Mobil

MWC 2013: Sony, Firefox ile çalışan telefon oluşturacak

Telefonun 2014 yılında kullanıcılara sunulacağı bildiriliyor.

MWC 2013: Sony, Firefox ile çalışan telefon oluşturacak

Mozilla tarafından geliştirilen Firefox, uzun süredir devam eden geliştirme çalışmaları sonrasında ilk ürünlerini MWC 2013 etkinliği kapsamında kullanıcıların beğenisine sundu. Şirket yetkilileri yaptığı değerlendirmede telefonların bu yıl içerisinde başta Amerika olmak üzere dünya genelinde birçok pazarda tüketicilere ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi. ZTE, Huawei, ve Alcatel bu yaygınlaşmada etkin rol oynayacağa benziyor.
1361849907_firefox-os.png

Saydığımız üreticiler dışında son dönemde Xperia Z ile adından bir hayli söz ettiren Sony de 2014 yılında Firefox işletim sistemine sahip bir telefon duyuracağını resmi ağızlar yoluyla kamuoyunu bilgilendirdi.

Sony yönetici Bob Ishida, Sony Mobile olarak yenilikçi teknolojileri değerlendirmek bunları kullanıcıların beğenisine en iyi şekilde sunmak istediklerini bu sebeple Firefox OS ve HTML 5 ile sıkı çalışmalar içerisinde olacaklarının bilgisini verdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.