Mobil

Netflix'in yeni özellikleri uygulamayı kolaylaştırıyor!

Netflix, iOS kullanıcıları için getirdiği yeni özellikler sayesinde mobil uygulamasını genişletmeye devam ediyor.


Netflix, artık birçok kullanıcının vazgeçilmezi haline geldi diyebiliriz. Özellikle mobil uygulamasına getirdiği yenilikler ile anılan Netflix, bu sefer iOS kullanıcıları için oldukça kullanışlı iki özellik sunmuş durumda. Özellikler pek alışık olmadığımız nitelikte değil ancak insan bu zamana kadar neden olmadı ki sorusunu da soramadan geçemiyor. 

Arayüzde meydana gelen iki ufak özellikten ibaret olan bu yeniliklerden ilki, videolara iki vuruş uygulayarak ileri ya da geri sarabilmemiz olmuş. 

İleri için sağ, geri için sola iki kere dokunduğunuzda, video 10 saniyelik bir sarma işlemi gerçekleştiriyor. iOS cihazınızda YouTube kullanıyorsanız, bu özellik size hayli tanıdık gelecektir çünkü orada da durum tam olarak böyle işlemekte. 

Bir diğer yenilik ise ekranda yer alacak olan yeni ses göstergesi. Bu ses göstergesi sayesinde iOS kullanıcıları, düğmeler dışında ses açma-kapama opsiyonuna sahip olmuş olacak. Ek olarak bu yeniliklerin henüz tüm kullanıcılara sunulmadığını belirtmek isteriz. Ancak Netflix'in özellikleri test etmeye başladığı kesin ve bu da çok geçmeden güncellemeyi göreceğimiz anlamına geliyor.

Bu özellikler Android kullanıcıları içinde mutlaka sunulacaktır. Henüz güncellemenin genel kullanıcı kitlesine ne zaman dağıtalacağı açıklanmış değil.

Yorumlar
Ahmet
Bu özellikler zaten Android'lere geldi 3 gün oluyor! Varsa yoksa ios bu nedir arkadaş...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.