Mobil

Telegram: Apple tüm güncellemeleri engelledi!

Rusya'nın Telegram konusunda Apple ile görüşmesinin ardından Apple, Telegram için güncelleme yayınlamayı bıraktı.

Telegram: Apple tüm güncellemeleri engelledi!

Daha önce sizlere Rusya'nın Telegram'ı engellemek için Apple ile görüştüğü bilgisini aktarmıştık. Telegram, geçtiğimiz aylarda açılan bir dava sonucu kendi ülkesi Rusya'da yasaklanmıştı. Uygulamanın CEO'su Pavel Durov, yeni yaptığı açıklamada, Apple'ın Rusya hükümetinin bu yasak kararından sonra uygulamanın dünya genelinde güncellemelerini durdurduğunu iddia etti. 

Telegram Rus devlet güvenlik hizmetlerinin kullanıcı mesajlarına erişmesine izin vermeyi reddettiği için bazı sorunlar yaşamıştı.

Bunun üzerine hükümet mesaj servisinin, 16 kişinin öldüğü bombalı saldırının planlanmasında kullanıldığı gerekçesi ile açılan dava sonrası Rusya genelinde yasaklanmıştı.

Rusya'da uygulamanın sadece %7 kullanıcısı olduğunu ifade eden CEO, tüm dünyayı etkileyen bu durdurma sebebiyle Apple'a biraz sinirli. En yakın zamanda bu kararı sonlandırmasını isteyen Durov, tüm kullanıcılarından özür dileyerek konuşmasını sonlandırdı. Bakalım Apple, bu konuda ilerleyen günlerde bir adım atacak mı bekleyip göreceğiz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.