Mobil

Nexus 6 için Android 7.0 Nougat yayınlandı

Google'ın Nexus kapsamında Motorola ile üretilen Nexus 6 modeli, uzun bir sürenin ardından Android 7.0 Nougat güncellemesini aldı. Peki, güncelleme neden bu kadar gecikti?

Nexus 6 için Android 7.0 Nougat yayınlandı

Google, Nexus projesi kapsamında farklı firmalar ile işbirliğine gitmiş ve Android güncellemelerini direkt olarak alan telefonlar ile karşımıza çıkmıştı. LG ve Huawei işbirlikleri kapsamında üretilen telefonlar Android 7.0 Nougat güncellemesini alırken, Motorola Nexus 6 modeli düne kadar bu güncellemeden mahrum kalmıştı.

Nexus 6 için Android 7.0 Nougat çıktı!

Bugün Motorola Nexus 6 için Android 7.0 Nougat güncellemesi resmi olarak sunuldu. 860 MB büyüklüğündeki güncellemeyi OTA yolu ile yükleyebilirsiniz. Peki, Nexus 6 için Android 7.0 Nougat güncellemesi neden bu kadar geç yayınlandı?

Google, bildiğiniz gibi Android 7.0 Nougat için önizleme sürümleri sunmuştu. Nexus 6, bir nevi beta görevi gören bu sürümlerde tahminlerimize göre; yeni işletim sistemine ayak uyduramadı. Google da stabil bir sürüm sunmak için bu kadar çok bekledi.

1475561654_nexus-6.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.