Nihayet Google Pixel 6 net olarak göründü!

Google'ın Pixel 6 serisi nihayet kendini gösterdi. Cihaz ile ilgili en net bilgi paylaşıldı. İşte Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro!

Nihayet Google Pixel 6 net olarak göründü!

Samsung'un katlanabilir akıllı telefonları ve Apple'ın iPhone 13 serisi piyasaya sürüldü. Şimdi tüm gözler, bu yıl sonbaharda Google Pixel 6 ve Google Pixel 6 Pro'dan oluşan Pixel 6 serisini piyasaya sürmesi beklenen Google'da.

Google, son birkaç haftadır yaklaşan Pixel 6 serisi akıllı telefonları hakkındaki ayrıntılar için sürekli olarak bilgi paylaşım yapsa da çoğunlukla lansman tarihleri hakkında çok net bilgi paylaşmadı. Google Store şimdiye kadar şirketin yaklaşmakta olan Pixel 6 serisinin 2021 sonbaharında piyasaya sürüleceğini iletmişti. Fakat yeni tarih netleşti.

İşte Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro Serisi!

Nihayet Google Pixel 6 net olarak göründü! - Resim : 1

Google ürün ile ilgili güncel bir video paylaştı. Bu yeni video, Google Pixel 6'nın "Yakında" olacağını söylüyor. Bu, Pixel 6 serisinin lansmana daha yakın olduğu ve geçmişte birçok raporun zaten belirttiği gibi Ekim ayında piyasaya sürülmesinin beklendiği anlamına geliyor. Bu raporlara inanılacak olursa, yaklaşan Google Pixel 6 serisi 19 Ekim'de piyasaya sürülecek ve 28 Ekim'de satışa sunulacak. Ancak, Google henüz resmi lansman tarihini onaylamadı.

Bunun dışında, yeni video, lansman sırasında Pixel 6 serisi akıllı telefonlarda mevcut olacak bir dizi temel özelliği ortaya çıkardı. Google tarafından paylaşılan videoda yeni müzik kontrol çubuğu, oynatıcı düğmeleri, hava durumu ve saat widget'ları gösteriliyor. Tüm bu özellikler yaklaşan Android 12 mobil işletim sistemi'nin bir parçası olabilir ve bu nedenle diğer Android akıllı telefonlarda da bulunmaları muhtemel olacaktır.

Google Pixel 6'nın 90Hz yenileme hızına sahip 6.4 inç FHD+ ekranla gelmesi beklenirken, Pixel 6 Pro'nun 120Hz yenileme hızı desteğine sahip 6.7 inç QHD+ panelle gelmesi muhtemel görünüyor. Pixel 6'nın 50MP + 12MP çift arka kamera kurulumu ile gelmesi beklenirken, Pixel 6 Pro'nun 50MP + 12MP + 48MP kamera kurulumundan oluşan üçlü arka kamera kurulumu ile gelmesi bekleniyor.