Mobil

Nokia Asha'lara güncelleme geldi

Yeni güncelleme ile Nokia Asha’lara ücretsiz müzik servisi ve birçok yeni özellik geliyor!

Nokia Asha'lara güncelleme geldi

Nokia’nın Asha platformunda çalışan akıllı telefonları Nokia Asha 501 ve 503, internet üzerinden gerçekleştirilebilecek bir güncellemeyle yepyeni özelliklere kavuşuyor.*

Nokia’nın çok beğenilen ücretsiz Mix Radio servisi, bu güncelleme ile Nokia Asha serisi telefonlara da geliyor. Milyonlarca şarkılık listeleriyle hem online hem de seçilen listelerin telefona indirilmesiyle offline dinlenebilen Mix Radio, zengin içeriği ve ücretsiz oluşuyla Nokia kullanıcıları tarafından en çok sevilen servislerden.

 1397038802_nokiaashaupdate.jpg

Nokia Asha güncellemesinin getireceği bir diğer özellik ise geliştirilmiş görüntü ve video işlevselliği olarak kendini gösteriyor. Sesle yönlendirilebilen oto-portre çekme özelliği, panorama, kaliteli video çekimi ve düzenleme özelliklerinin yanı sıra çekilen görüntüler ister otomatik ister manuel olarak OneDrive’da depolanabiliyor.

 1397038816_nokiaashaupdate2.jpg

Bu güncelleme ile Microsoft OneDrive uygulamasının kullanılabileceği Nokia Asha telefonlar, kendi online galerinizde sergilemek isteyeceğiniz fotoğraflar ve videolar için 7GB ücretsiz depolama alanı kazanıyor.

Nokia Asha’ya özgü ana ekran Fastlane de bu güncelleme ile daha fazla işlevsellik kazanıyor. Sosyal ağlarınızdaki kişilerin doğum günlerinin yanı sıra Twitter’daki notlarınızın kaç kez Retweet edildiği; Facebook’ta yayınladıklarınızın kaç beğeni topladığı artık Fastlane’de görüntülenebiliyor.

Ayrıca Asha güncellemesi Nokia Asha serisine ebeveyn kontrolü de getiriyor. Böylece tarayıcı ve mağaza erişimlerini kontrol etmek için özel bir şifre/PIN kodu belirlemek mümkün oluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.