Mobil

Nokia'dan Androidli telefon geliyor!

Nokia, önümüzdeki yıl piyasaya Androidli bir akıllı telefon sürebilir.


Geçtiğimiz aylarda Microsoft, Nokia’nın mobil bölümünü alarak Windows Phone pazarında en büyük payı ele geçirmişti. Şirket önümüzdeki yıldan itibaren akıllı telefon pazarında boy göstermeye başlayacak.

Nokia şimdiye kadar kullanıcıların yoğun talebine rağmen Androidli akıllı telefon üretimine girmedi ve tercihini hep Windows Phone 8’den yana yaptı. Ancak Microsoft’un mobil bölümünü satın alması ile birlikte Nokia, Android cihazlar üretmeye başlayabilir. Yeni gelen haberler Nokia’nın 2014 yılından itibaren Androidli akıllı telefon hazırlayacağı şeklinde oldu.

1386759405_nokiaandroid.png

Söylenenlere göre şirket ilk olarak giriş seviyesi akıllı telefonlar üzerinde yoğunlaşacak. Daha sonra da orta ve üst modeller takip edecek.  Şirketin Android’in farklı bir şekilde modifiye edilmiş halini kullanacağı söyleniyor.

Nokia’nın Androidli telefon projesinde Normandy adı kullanılacak ve ilk çıkan Androidli Nokia’lar uygun fiyatlı olacak. Bakalım Androidli Nokia akıllı telefonlar ilgi görecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.