Mobil

Nokia’nın yeni amiral gemisi Super AMOLED ekranla gelebilir!

Serinin önceki modelinde PureMotion cephesinde HD çözünürlüklü bir panel kullanılırken, yeni telefonda ise Super AMOLED ekran beklentisi hakim.

Nokia’nın yeni amiral gemisi Super AMOLED ekranla gelebilir!

Yeni yıla MWC 2013 etkinliğinde duyurduğu giriş seviyesi telefonlarla başlayan Nokia, henüz üst sınıfta konumlandırılacak bir telefon duyurusu gerçekleştirmedi. Hali hazırda en iyi telefonu Lumia 920 olan Nokia’nın telefonda yer alan teknik özellikleri bir adım daha öteye götürerek mayıs ayı içerisinde Lumia 928\'i duyuracağı iddia ediliyor.

Bir süre önce evleaks tarafından telefonun beyaz renkli versiyonu ortaya çıkarken, Lumia 928’in tasarım noktasında pek bir farklılık sunmadı görülmüştü Teknik detaylara baktığımızda ise 4.5-inç boyutunda HD çözünürlüklü ekran, Qualcomm cephesinden çift çekirdekli işlemci, arka flaşa ek olarak Xenon flaşlı 8.7MP çözünürlüğünde HDR destekli kamera ve 32GB dahili depolama karşmıza çıkıyor.
1366092558_gsmarena001.jpg

Büyüyen ekrana bağlı olarak Lumia 928’in Lumia 920’den 5mm daha uzun olacağı görülüyor. Amerikalı GSM operatörü Verizon için oluşturulduğu görülen Lumia 928’in Samsung yapımı 4.5-inç boyutunda HD çözünürlüklü Super AMOLED bir ekran sahip olduğu GSMArena kaynakları tarafından dile getiriliyor. Lumia 928\'de oldukça başarılı bir görüntülme deneyemi sunan AMOLED ekranların kullanılması birçok kesim tarfından dikkat çekecektir.

Lumia 928\'in mayıs ayı içerisinde resmiyet kazanması beklenirken, telefon hakkında detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.