Mobil

Note 7'nin bir özelliği daha Galaxy S7'ye geliyor

Samsung, Galaxy S7 için Android 7.0 Nougat güncellemesi için çalışmalarına devam ediyor. Güncelleme ile Note 7'nin bir özelliği daha Galaxy S7 modellerine gelecek!

Note 7'nin bir özelliği daha Galaxy S7'ye geliyor

Samsung, geçtiğimiz ay Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge için Android 7.0 Nougat güncellemesinin Beta testlerine başlamıştı. Galaxy S7 için Android 7.0 Nougat güncellemesinin Beta sürecinde cihaza gelecek olan yeniliklerin bir bölümü ortaya çıkmıştı. Bugün ise Galaxy Note 7'nin bir özelliğinin daha Galaxy S7'ye geleceği öğrenildi.

Bildiğiniz gibi Galaxy Note 7 modelinde Güvenli Klasör özelliği yer alıyordu. Güvenli Klasör sayesinde kullanıcılar uygulamalarını bu klasöre koyarak IRIS tarayıcı veya parmak izi okuyucusu ile şifreleyebiliyordu. Bu özelliğin aynısı Android 7.0 Nougat güncellemesi ile Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modellerine de gelecek.

Parmak izi okuyucusu veya bir şifre ile Güvenli Klasör'de yer alan uygulamaları Galaxy S7 sahipleri şifreleyerek 3. kişilerin uygulamaları çalıştırmalarını engelleyebilecek. Bu güncellemenin 2017'nin Mart veya Nisan ayında sunulacağını tahmin ediyoruz.

1481622551_secure-folder.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.