Nothing Phone hakkında oldukça önemli açıklamalar geldi

Son zamanların en çok dikkat çeken akıllı telefon modellerinden biri olan Nothing Phone hakkında kurucusundan oldukça önemli açıklamalar geldi.

Nothing Phone hakkında oldukça önemli açıklamalar geldi

Carl Pei, 2020 yılında OnePlus'tan ayrılarak, dikkat çeken ismi ve benzersiz ürünleriyle piyasada yerini alan Nothing isimli bir şirket kurdu. Bu yeni şirket, sadece bir akıllı telefon ve birkaç TWS kulaklıkla piyasaya adım attı. Nothing Phone 1'in başarılı bir giriş yapmasının ardından, şirketin halefi olan Phone 2'yi piyasaya sürme hazırlığı içerisinde olduğunu görüyoruz. Bu yeni ürünün başarısını garantilemek adına, Nothing, eski CEO'sunun önceki işvereni OnePlus'tan önemli isimlerle güçleniyor.

Inverse'nin belirttiğine göre, Carl Pei liderliğindeki şirket, OnePlus'ta markanın oluşturulmasında kritik roller üstlenmiş eski yetkilileri bünyesine katmış durumda. Bu durum, yakın zamanda çıkması beklenen Nothing Phone 2'nin başarılı bir giriş yapmasını hedefliyor.

Nothing Phone hakkında oldukça önemli açıklamalar geldi

Bir kaynak, Inverse ile gerçekleştirdiği bir röportajda, Nothing'in yazılım ve donanım ekiplerinin büyük bölümünün eski OnePlus çalışanlarından oluştuğunu belirtti. İsmini açıklamayan bu kaynak, yazılım ekibinin %70'inin ve donanım ekibinin %30'unun OnePlus kökenli olduğunu aktardı.

Rapora göre, eski OnePlus Baş Pazarlama Yetkilisi Kyle Kiang, Nothing'e Kuzey Amerika Başkan Yardımcısı olarak katıldı. Muhtemelen, Nothing Phone 2'nin küresel lansmanını yönetecek. Bunun yanı sıra, Nothing OS'nin eski OnePlus yazılım liderleri Shawn Liu ve diğerleri tarafından geliştirildiği belirtiliyor. Liu, OnePlus'ta mobil ürün geliştirme başkanıydı ve OxygenOS'nin geliştirilmesine liderlik etmişti. Şimdi, aynı tasarım felsefesini Nothing OS'ye aktarmakla görevli olduğu söyleniyor. Ayrıca, Cookie Xu ve Sam Lee, her ikisi de eski OnePlus yazılım lideri olan ve şu anda Nothing'de yazılım ürünleri ve mobil yazılımın sorumluluklarını üstlenen iki isim, Nothing OS'nin tasarımında önemli bir rol oynamaktadırlar.