Nothing Phone serisine yeni bir üye müjdesi!

Geçtiğimiz dönemlerde piyasaya sürülen Nothing Phone şimdi serisine yeni bir üye alacak gibi görünüyor. İşte Lite versiyonu ile ilgili detaylar.

Nothing Phone serisine yeni bir üye müjdesi!

Geçtiğimiz dönemlerde piyasaya sürülen Nothing Phone beklentileri oldukça yükseltmişti. iPhone'a dahi rakip olacağı söylenen cihaz şimdiden serisine yeni bir üye ekleyebilir. Gelen iddialara göre şirket şimdi Nothing Phone (2) isimli bir cihazın üzerine çalışıyordu. Ancak durum bundan farklı olabilir. Zira şimdi sızdırılan bir rapor şirketin aslında Nothing Phone'un (1) "lite" isimli bir kardeş sürüm üzerine yoğunlaştığını iddia ediyor.

Nothing Phone serisine yeni bir üye müjdesi!

Nothing Phone serisine yeni bir üye müjdesi! - Resim : 1

Bu, temelde Nothing Phone (1) ile tamamen aynı cihaz olacak, yalnızca LED Glif Arayüzü ve kablosuz şarjı olmayacak. Yine de Lite versiyonu 33W şarjı desteklemesine rağmen, kutuda 42W şarj cihazıyla birlikte gönderilecek.

Şirket ise iddialar ile ilgili negatif bir yorumda bulunmadı. Ancak söylentilere göre Lite versiyonu pek ucuz olmayacak. Yeni telefonun 6GB RAM ve 128GB depolama alanına sahip bir varyant ile Hindistan'da 24.999 INR'den (316 $ veya 308 €) başlayacağına dair "bazı raporlar" sızdırıldı. Referans olarak bakacak olursak mevcut Nothing Phone (1) 32.999 INR'den (417 $ veya 407 €) başlıyor, ancak 8 GB RAM ile birlikte geliyor.

Birkaç başka rapor ise, Lite versiyonunun daha büyük bir 5.000 mAh bataryaya sahip olacağını iddia ediyor. Henüz şirketten net bir bilgi yok ancak raporlara bakılırsa Lite versiyonu daha gelişmiş özelliklere sahip olacak.