OnePlus 11 bir kez daha kendini gösterdi: İşte muhtemel özellikleri

Akıllı telefon sektörünün yükselen yıldızı OnePlus, yakın zamanda yeni amiral gemisi OnePlus 11’i resmen tanıtacak.

OnePlus 11 bir kez daha kendini gösterdi: İşte muhtemel özellikleri

Çinli teknoloji markalarının sektörün iplerini günden güne ele almaya başladığı bir dönemden geçiyor. Bir taraftan Xiaomi diğer taraftan Oppo birçok farklı alt markası sayesinde sektörün diğer devlerini yani Apple ve Samsung’u köşeye sıkıştırmak istiyor. Ancak hemen belirtmek gerekir ki ne Apple ne de Samsung Çinli şirketlerin yiyebilecekleri bir lokma değil. Bu durumun farkında olan rakiplerinin amacı ise koparabildikleri kadar pazar payı koparmak. İşte bu Çinli şirketlerden biri olan OnePlus, yeni amiral gemisi modeli ile pazar payını arttırabileceğini düşünüyor.

Bir süredir pek çok farklı sızıntı ile karımıza çıkan OnePlus 11, bu sefer 3C sertifikasyon süreciyle özelliklerini ifşa etti. Söz konusu platform sayesinde artık bu telefonun 6,7 inç büyüklüğünde ve 2K çözünürlüğünde OLED ekranla geleceğinden emin olmuş olduk.

OnePlus 11 bir kez daha kendini gösterdi: İşte muhtemel özellikleri

Cihaz ayrıca gücünü Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden alacak ve arka yüzeyde 50MP + 48MP + 32MP’den oluşan üçlü bir kamera kurgusuna sahip olacak. Selfie tutkunları için 16MP’lik bir kameraya sahip olması beklenen telefonun ayrıca 8GB RAM + 128GB dahili depolama alanı, 12GB RAM + 256GB dahili depolama alanı, 16GB RAM + 256GB dahili depolama alanı ve 16GB RAM + 512GB dahili depolama alanı seçenekleriyle satışa sunulması bekleniyor. 2023 yılının ilk aylarında tanıtılması beklenen bu telefonun yılın ilk çeyreği sona ermeden de satışa sunulacağını söyleyebiliriz.