Mobil

OnePlus One suya ne kadar dayanıklı? [Video]

OnePlus One su geçirmezlik testine tabi tutuldu.

OnePlus One suya ne kadar dayanıklı? [Video]

Bazı akıllı telefon üreticileri yeni amiral gemisi modellerine yeni koruma unsurları ekleyerek suya ve toza karşı dayanıklı hale getirebiliyorlar. Bu firmalanın başını ise Japonyalı Sony ve Güney Koreli Samsung çekiyor.

Sony ve Samsung şirketi geçtiğimiz yıl itibarı ile suya ve toza dayanıklılık sertifikasına sahip akıllı telefonlarını piyasaya sürmüştü. Bu yıl bu iki firmaya birde HTC firması dahil oldu. Suya karşı dayanıklılık sertifikası bulunmayan cihazlarında bu yarışa dahil olma gibi bir çabasının olduğu da aşikar. Bu yılın başında 2014 yılının en iyi akıllı telefonu olarak lanse edilen Çinli Oneplus şirketinin telefonu OnePlus One, bu bağlamda su geçirmezlik testlerine dahil oldu. Peki OnePlus One suya ne kadar dayanıklı?.

1402761564_img20140614185350.jpg

GadgetguruHD sitesininin meraklı bir OnePlus One kullanıcısı, cihazını yağmurlu bir havada teste tabi tutmaya karar verir. Önce telefonu yağmur altında kullanmaya başlayan kullanıcı daha sonra cihazı on saniye kadar sürelerle bir kaç su birikintisine bırakarak sertifikasyon değerlendirmesi olmayan cihazı test ediyor. Cihaz testlerden hala çalışır durumda geçiyor.

Ancak bazı üreticilerin amiral gemisi cep telefonu modeli su geçirmezlik sertifikasına sahip olsada, %100 bir su geçirmezlik koruması sağlamıyor. Hele ki, su geçirmezlik sertifikası olmayan ONePlus One'ın su birikintisi içine bırakılarak test edilmesi ve testten geçmesi onun su geçirmez bir yapıda olduğu anlamına gelmiyor. Siz siz olun cihazınıza bu gibi testler uygulamaktan kaçının. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.