OnePlus Pad’in çıkış tarihi ertelenmiş olabilir

Bir süredir Çinli teknoloji şirketi OnePlus’ın piyasaya süreceği ilk tablet modeli üzerinde çalıştığı iddiaları geliyordu. Ancak bu defa konuşulanlar, bu cihazı merak edenlerin canını sıkabilir.

OnePlus Pad’in çıkış tarihi ertelenmiş olabilir

OnePlus akıllı telefon dünyasında son derece önemli bir marka. Bugüne kadar piyasaya sürdüğü cihazlarla her kesimden akıllı telefon kullanıcısının ilgisini çekmeye başlayan OnePlus, özellikle 2022 yılında gayet iyi işlere imza atıyor. Ancak şirketin amacı, sadece akıllı telefon modelleriyle anılan bir firmadan çok daha fazlası olmak. Bu nedenle Çinli şirketin bir süredir OnePlus Pad ismiyle anılan bir tablet modeli üzerinde çalıştığı konuşuluyordu.

Bu tablet hakkında ortalıkta dolaşan iddialara göre, cihazın 2022 yılının Eylül-Ekim ayları gibi tanıtılacağı ve Kasım ayı içerisinde de satılacağı söylenirken, ünlü duyumcu Mukul Sharma bu tarihlerde erteleme bilgisinin geldiğini söyledi.

OnePlus Pad’in çıkış tarihi ertelenmiş olabilir

Sharma’nın iddialarına göre markanın ilk tableti ancak 2023 yılının başlarında karşımıza çıkabilecek. Ancak ünlü duyumcu da “başları” derken hangi ayın kast edildiği konusunda herhangi bir bilgi vermedi.

Öte yandan bugüne kadar internete düşen bilgilere göre OnePlus Pad, 12,4 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde OLED ekranla gelecek. Gücünü Snapdragon 865 yonga setinden alacak olan tablette ayrıca 6GB RAM ve 10.090mAh batarya bulunacak. 45W hızlı şarj desteği sunan cihazın ön yüzeyinde 8MP’lilk bir lens bulunacakken arka yüzeyde ise 13MP + 5MP’lik ikili bir kamera yapısı mevcut olacak. Tüm bu özellikleriyle tabletin 450 dolar civarı bir fiyattan satışa sunulacağını da belirtelim.